„Je to skvělý pocit. Jsem na celý tým hrozně pyšná. Hrály jsme s větší chutí a s vírou, že to můžeme dokázat,“ rozplývala se brněnská křídelnice Michaela Vondráčková.

Královopolanky favorizovaného soka zaskočily od úvodních minut a prakticky od začátku až do konce si udržovaly vedení.

Jihomoravanky přitom mohly vyhrát ještě výrazněji. V polovině čtvrté čtvrtiny vedly o šestnáct bodů. „Rozhodně je do odvety škoda, že jsme nevyhrály o víc. Ale jak mi řekl po zápase Jirka Procházka, vyhrajeme i tam,“ usmívala se Vondráčková poukazem na vzácného hosta středečního zápasu, kterým byl šampion UFC.

Francouzský favorit se celý zápas nedokázal srovnat s agresivní hrou domácího týmu. „Máme obecný zápasový plán založený na defenzivě, který nám vychází. Funguje na většinu týmů a Montpellier nebyl výjimkou. Možná nás soupeř trochu podcenil,“ přemítal asistent královopolské trenérky Jakub Gazda.

Brněnskému celku vyšel i tah s angažováním americké pivotky Natalie Kucowské, která nahradila zraněnou Ludmilu Dudáčkovou a v prvním eurocupovém duelu po příchodu do Brna zapsala jedenáct bodů. „Je to typově přesně hráčka, která se hodí do našeho systému. Nejenže má vhodné parametry, ale je taky skvělá do kabiny po lidské stránce,“ pochvaloval si Gazda.

Nejproduktivnější hráčkou domácího celku byla se čtrnácti body Karolína Šotolová, kterou následovala se třinácti body Anežka Kopecká.

Brněnské hráčky jsou tak překvapivě v reálné hře o postup mezi šestnáctku nejlepších EuroCupu, o který se pokusí v odvetě příští středu od osmi hodin večer v Montpellieru. „Je možné, že dostanou nadané a předvedou jiný výkon, ale i pokud přepnou na vyšší rychlostní stupeň, budeme na to nachystaní,“ přesvědčoval Gazda.

Gazely, jak se celek z Montpellieru označuje, sází na výhodu domácího prostředí. „Soupeř hrál opravdu tvrdě a agresivně, na což jsme nedokázali reagovat. Pořád jsme ale teprve v polovině a připravíme se na domácí zápas,“ varoval francouzský trenér Ahmed Mbombo Njoya.

KP TANY Brno - BLMA Lattes Montpellier 71:63
Čtvrtiny: 18:16, 15:13, 26:17, 12:17.
Fauly: 23:16.
TH: 15/11:21/17.
Trojky: 10:4.
Rozhodčí: Vitkauskas, Nagy a Sosin.
Počet diváků: 1150.
Body KP TANY Brno: 14 – Šotolová, 13 – A. Kopecká, 11 – Kucowská, 10 – Malíková, 8 – Galíčková, 7 – Vondráčková, Svatoňová, 1 – E. Kopecká.