„Když jsem se bavila s mým asistentem Kubou Gazdou, říkal, že Montpellier je hratelnější než Bourges, s nímž jsme hráli, takže mu musíme věřit, protože se málokdy mýlí. Nás ale nezajímá soupeř, chceme hrát svoji hru a když ne vyhrát, tak aspoň soupeře potrápit," burcovala trenérka brněnského celku Marcela Krämerová.

I když mají Francouzky hvězdný tým v čele s nedávnou evropskou šampionkou Liskensovou z Belgie nebo dvojici Američanek se zkušenostmi z WNBA Jenkinsovou a Alstonovou, Královopolanky před náročným dvojbojem povzbuzuje nedávný domácí duel s aktuálně vedoucím týmem francouzské ligy Tango Bourges. Královopolanky v něm v půli října trápily favorita celé soutěže a nakonec prohrály těsně 59:70. V odvetě na konci listopadu Francouzky vyhrály ve své hale jasně 86:51.

„Máme nastavenou hlavu tak, že chceme porazit každého. Hodláme do toho dát všechno a chceme využít domácí atmosféry, která je vždy výborná," zdůraznila jedna z klíčových hráček brněnského celku Kateřina Galíčková. Naposledy v EuroCupu odnesla domácí formu brněnské skvadry Antalya, která na konci listopadu prohrála jednoznačně 63:101.

Jihomoravský celek musel v minulém týdnu řešit zranění pivotky Ludmily Dudáčkové, Královo Pole tak angažovalo dobře známou Američanku Natalii Kucowskou, která na jihu Moravy působila už v sezoně 2021/2022 a již nastoupila k pátečnímu domácímu ligovému souboji se Slavií, který KP vyhrálo 86:73. Končí tak krátké období, kdy za brněnský celek nastupovaly jen české hráčky.

Američanka Natália Kucowská (v bílém) se vrací do Brna po roce a půl.
KP reaguje na zranění. Do Brna se vrací americká pivotka. Nehrála kvůli válce

„Je to strašně fajn holka. Díváme se u cizinek hodně na charakter, aby nám nerozbily kabinu a zapadly nám tam. Vzaly jsme jí i pro to, že jsme měly informace, že jde o strašně fajn holku. Herně je hodně inteligentní. Bereme s ní věci za pochodu a hned se chytá. Je to levoruká hráčka a ostatním se blbě brání. Hodí se do našeho komplexního týmu," popsala Krämerová.

Pro brněnskou trenérku půjde o speciální dvojzápas, protože právě v Montpellieru ukončila svou profesionální hráčskou kariéru. „Vrátím se do prostředí, kde jsem byla, ale klub se za tu dobu hodně obměnil. Moje tehdejší trenérka teď třeba koučuje někde v Turecku. Do Montpellieru jsem šla v době, kdy už jsem myslela na konec kariéry, ale nakonec jsem se nechala přemluvit. Mezitím se ale vyměnil trenér a přišla zmíněná trenérka, tak to byl trochu šok," zavzpomínala Krämerová.