„Využily jsme domácí prostředí, kde si věříme. Pollardová nám sice dala 22 bodů, ale ostatní hráčky soupeře jsme udržely. Kulisa v hale byla perfektní, fanoušci ráno přišli, i když se posouval čas. Na holkách byla znát nervozita, ale asi je to správné, jsou zodpovědné za svůj výkon," pravila trenérka KP Marcela Krämerová.

V první části sice vedly Severočešky, ale od stavu 15:11 bylo ve vedení KP, které těsné vedení ve zbytku utkání udržovalo a nakonec vyhrálo o třináct bodů.

„Za nás škoda, že jsme nebyli schopni otočit zápas jako dvakrát předtím v Chomutově. Celá série byla vyrovnaná a divácky atraktivní. Toto čtvtfinále se nedalo srovnávat se základní částí ligy, bylo o úroveň výše, oba celky hrály na mezích svých maxim," pověděl asistent trenéra Chomutova Petr Treml.

Volejbalistky brněnských Šelem (v bílém) na úvod semifinále doma zdolaly Olymp 3:1 na sety.
Šelmy nepoložil ani horší úvod. Semifinále s Olympem načaly domácí výhrou

Nejproduktivnější hráčkou byla s dvaadvaceti body hostující Pollardová, na domácí straně zářila s jedenadvaceti body Kateřina Galíčková.

Královopolanky tak slaví postup do semifinále, v němž už na ně číhají Žabiny, které zvládly svou čtvrtfinálovou sérii 3:0 na zápasy proti Ostravě. První duel je na programu ve čtvrtek od šesti hodin večer v žabovřeské hale Rosnička.

KP TANY Brno - Levhartice Chomutov 83:70
Čtvrtiny: 23:20, 17:15, 19:15, 24:20.
Body: Galíčková 21. A. Kopecká 14, Carterová 12, Malíková 9, E. Kopecká 8, Šotolová 7, Hynková 6, Vondráčková a Svatoňová 3 - Pollardová 22, Kadlecová 14, Brejchová 8.
Fauly: 21:27,.
TH: 28/24:16/14.
Trojky: 9:4.
Rozhodčí: Matějek, Zatloukal a Scholzová,.
Diváků: 725.
Konečný stav série: 3:2.