O víc ale půjde ve středu Královu Poli, které potřebuje skončit na třetí příčce, aby se v případném semifinále vyhnulo dominantnímu USK Praha. Se Slavií má stejný počet třinácti výher z dosavadních devatenácti duelů a Brňanky jsou třetí jen díky výrazně lepšímu skóre.

„Čeká nás jeden z nejdůležitějších zápasů v letošní sezoně, v podstatě podle jeho výsledku budou rozdány karty pro play-off. Určitě chceme navázat na skvělé výkony s USK a Žabinami, tentokrát ovšem už s vítězným koncem," přeje si asistent trenérky KP TANY Jakub Gazda.

Basketbalistky Žabin Brno (v bílých dresech) v dramatickém duelu zdolaly KP TANY Brno.
Nervydrásající derby. KP celý duel vedlo, Žabiny ale rozhodly v poslední vteřině

Vzájemná bilance dvou rivalů je v tomto ročníku vyrovnaná. První duel v úvodním kole na konci září vyhrála na domácí palubovce těsně 73:72 Slavia vedená bývalým trenérem KP Dušanem Medveckým, prosincovou odvetu v Brně ovládly Jihomoravanky 86:73.

Žabiny v lize tahají sérii pěti výher v řadě a v Hradci Králové budou favoritkami. Brněnský celek má už prakticky jisté, že skončí na druhé příčce tabulky, to Hradec s bilancí osmi výher a deseti porážek už nemůže opustit pátou pozici a ve čtvrtfinále play-off se utká nejspíš právě s horším z dvojice KP a Slavia.