„Jedním z předsezonních cílů bylo umístění na jedné z medailových pozic. I přes porážku v semifinále jsme tam, kde jsme chtěli být, navíc s výhodou domácího prostředí v případném pátém zápase. V našem týmu je obrovské množství energie a motivace. A podle toho doufám, že série bude i vypadat. Hradec je však známý dobrým načasováním formy v konci sezony, jeho horší umístění v základní části ligy pro play-off neznamená vůbec nic," uvedl asistent trenérky KP Jakub Gazda.

Královopolanky mají Hradci co oplácet. V lize sice Východočešky v obou vzájemných duelech porazily, ale při lednovém Final Eight ve slovenských Piešťanech s nimi prohrály v souboji o český pohárový bronz 69:73.

„Čeká nás vrchol sezony. Série o bronz s KP slibuje napínavé zápasy. Doufám, že bude aspoň tak zajímavá jako čtvrtfinále se Slavií a snad pro nás i podobně úspěšná," uvedla kapitánka Hradce Klára Vojtíková.

Brněnští basketbalisté (v bílém) na závěr nadstavbové části podlehli doma Děčínu 77:79, na stejného soupeře narazí ve čtvrtfinále.
Čtvrtfinále startuje. Basket je hladový, série s Děčínem slibuje tvrdý boj

Východočešky si ve čtvrtfinále v dramatické sérii poradily 3:2 na zápasy se Slavií, načež v semifinále podle očekávaní vypadly s USK 0:3 na zápasy. Podobný příběh píše v play-off i KP. Brněnské hráčky zdolaly ve čtvrtfinále 3:2 na zápasy Chomutov a pak prohrály 0:3 na zápasy se Žabinami.