Pro Královopolanky šlo o přímý souboj o třetí místo. Slavistický nováček totiž od začátku ročníku ukazoval své kvality, v prvním vzájemném měření sil pražský klub zdolal Brňanky nejtěsnějším rozdílem 73:72.

Páteční zápas, který hostilo Královo Pole, však nabídl úplně jinou podívanou. Domácím hráčkám se od prvních minut dařilo a po poločase vedly už o sedmnáct bodů. „Věděly jsme, že to nebude jednoduché střetnutí. Dařilo se nám předvádět svou hru, jenže pak přišly nějaké kiksy, které nás rozhodily,“ hodnotila královopolská trenérka Marcela Krämerová.

Přestávka však pomohla Slavii, která ve třetí čtvrtině stáhla sedm bodů ze svého manka. Vetší drama už však Pražanky vytvořit nedokázaly, Královo Pole si závěr pohlídalo. „Neumíme se poprat s tím, že když po Eurocupu přitvrdíme i v lize, tak zde je metr od rozhodčích nastavený jinak,“ dodala Krämerová.

Zlepšení ve druhé půli

Hned v prvním kole to byl pro Žabiny šok. Na palubovce Hradce Králové totiž nečekaně padly o čtyři body, porážku chtěl brněnský celek svým soupeřkám oplatit.

Svěřenky kouče Viktora Pruši sice i nadále pokračují na vítězné vlně, některé aspekty jejich pátečního výkonu se jim však nelíbily. „První půlka neproběhla podle našich představ. Chtěly jsme se připravit na EuroCup, ale moc to tak v našem podání nevypadalo, špatně jsme bránily,“ nelíbilo se žabinské rozehrávačce Elišce Hamzové.

Brněnský celek hrál před svými příznivci s Hradcem Králové dlouho vyrovnané utkání, po půli vedly Žabiny jen o čtyři body. „Z hlediska obrany jsme odehráli dva různé poločasy. V útoku to bylo vyrovnané, ale dovolit soupeři jedenačtyřicet bodů za poločas doma, když chceme stavět na defenzivě, je pro nás nepřijatelné,“ podotkl brněnský asistent trenéra Michal Martišek.

Druhá půlka už ale nabídla jinou podívanou. Žabiny povolily soupeřkám ve zbytku utkání jen pětadvacet bodů a zvítězily s jasným náskokem. „V šatně jsme si k tomu něco řekli a jsem strašně rád, že nám vyšel úvod třetí čtvrtiny,“ doplnil Martišek.

ŽBL - 10. kolo
KP TANY BRNO - SLAVIA PRAHA 86:73

Čtvrtiny: 28:18, 22:15, 20:27, 16:13.
Body: A. Kopecká 20, Galíčková 15, Hynková a Svatoňová 13, Malíková 10, Šotolová 7, Kucowski 5, Vondráčková 3 - Hanušová 23, Rokošová 17, Suchanová 16.

Žabiny Brno - Hradec Králové 92:66
Čtvrtiny: 26:21, 19:20, 26:11, 21:14.
Body Žabin: Kneževićová 19, Lopez Sénéchalová 15, Cunaneová 13, Sklenářová 12, Záplatová 12, Stoupalová 10 (+11 doskoků), Hamzová 7 (+6 asistencí), Čechová 4, Buřtová 0.