Před týdnem Žabiny doma předvedly výborný výkon, díky kterému Besiktas zdolaly 73:63. Do čtvrteční odvety, která startuje v pět hodin odpoledne, tak vstupujív lepší pozici. „Budeme připravení na všechny varianty a v obraně zintenzivníme individuální povinnosti směrem ke klíčovému triu soupeře Evansová, Nogičová a Yeuruová,“ nastiňuje Pruša.

Právě trojice zahraničních hráček je hlavní ofenzivní silou tureckého celku. Především Evansová to ukázala už na jihu Moravy, jakmile se v úvodu druhé půle rozehrála k výbornému výkonu, rostlyi její spoluhráčky, kterém během pár minut téměř smazaly náskok Brňanek.

V odvetě se tak Žabiny ještě víc chtějí zaměřit na bezchybnou defenzivu. „Obranná část je něco, na čem musíme stavět. V prvním duelu jsme Besiktas oproti jeho eurocupovému průměru třiaosmdesáti bodů na zápas udrželi na třiašedesáti bodech. Tam vidím jednoznačně klíč k postupovému úspěchu i v zápase číslo dva,“ tuší žabinský lodivod.

Oba týmy se na odvetu připravily víkendovými výhrami, když těsně vyhrály na palubovkách soupeře. Nyní se Besiktas vrací domů a Žabiny budou muset odolati specifickému prostředí haly Akatlar Spor Kompleksi, která však na duely tamního ženského celku zdaleka nebývá plná. „Jsme teď sice mínus deset bodů, ale na odvetu se pořádně připravímea budeme lepší,“ varuje americká opora tureckého klubu Dana Evansová.