„Čeká nás první zápas v novém roce a všichni do něho chceme vkročit správnou nohou. Pro nás bude důležité se soustředit hlavně na naší hru. Hrát koncentrovaně po celých čtyřicet minut jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště,“ pravila žabinská křídelnice Simona Sklenářová.

Společně se spoluhráčkami o Vánocích kousala zklamání z vyřazení z prvního kola play-off EuroCupu, o němž rozhodla předvánoční porážka 58:78 v odvetě v tureckém Istanbulu proti tamějšímu Besiktasi.

Nyní se jihomoravský celek plně soustředí na tažení v domácích soutěžích. Slovance patří sedmá příčka tabulky české ligy, ale v posledním předvánočním duelu zaskočila favorizovaný Hradec Králové, který na domácí palubovce přehrála 97:82.

V zatím posledním vzájemném střetnutí triumfovali hokejisté Komety 19. listopadu na domácím ledě nad Spartou 2:1 po prodloužení.
Lednová nálož Komety startuje. Co proti úhlavnímu rivalovi předvede nová posila?

KP odehraje rovněž první duel po vyřazení z EuroCupu, kdy před Vánocemi nenavázalo v odvetě prvního kola play-off ve francouzském Montpellieru na senzační domácí výhru a prohrálo 59:89. Přesto Brňanky zažily v moderním období klubu historický postup ze skupiny prestižní evropské soutěže a nyní hodlají potvrdit povedenou sezonu i v domácích soutěžích.

Jako první na KP v novém roce číhá Chomutov, který si na podzim poprvé vyzkoušel EuroCup, ovšem ve skupině nezaznamenal ani jednu výhru. V české lize patří Levharticím patří s bilancí šesti výher a pěti proher pátá příčka tabulky. První vzájemný duel obou sobotních soupeřů vyhrálo na začátku října na severu Čech KP 76:67.