Slovenský Ružomberok, maďarské kluby v Pecsi a Szekszarde nebo polská Vratislav. Hned několik týmů vystřídala v posledních letech Dudášová, nyní se vrací do brněnského prostředí, které už zná z dřívějška. „V prosinci jsem se stala volnou hráčkou a Žabiny projevily zájem. Po několika rozhovorech s manažerem i trenérem mi nabídka dohrát sezonu v Brně přišla jako dobrá příležitost,“ popisuje osmadvacetiletá basketbalistka.

Žabiny po odchodu francouzsko-mexické hráčky Lou Lopez Sénéchalové hledaly náhradu, nakonec si vyhlédly právě Dudášovou, která nastupuje na pozici rozehrávačky či křídelnice. „Určitě je výhoda v tom, že přibližně víme, co od sebe můžeme očekávat. I mentálně je to pro mě větší pohoda, když nejdu úplně do neznámého prostředí,“ nastiňuje rodačka z Banské Bystrice.

Basketbalistky Žabin Brno (v bílém) zdolaly na úvod nového roku Slovanku 104:54.
FOTO: Odchod Sénéchalové Žabiny nebolel. Brňanky smetly Slovanku, vyhlíží posilu

Ta dosud v Maďarsku neprožívala ideální ročník, do hry se totiž dostávala jen minimálně. Proto se rozhodla pro návrat do týmu ze Žabovřesk, za který v sezoně 2018/2019 odehrála jedenatřicet ligových duelů. „Na Žabiny a celkově na celý ročník, co jsem tam strávila, vzpomínám ráda. Byl to můj první rok mimo Slovensko, basketbalově jsme měly úspěšný rok a stejně tak jsem si užila i Brno jako město,“ rekapituluje Dudášová.

Slovenská reprezentantka přichází do Žabin pouhý den před úterním kvalifikačním duelem Federálního poháru, ve kterém Brňanky vyzvou pražskou Slavii. Možná už i s Dudášovou v sestavě. „Není úplně lehké přijít do týmu v půlce sezony, ale jsem na to zvyklá. Balím a stěhuju se skoro celý život. Basketbalově určitě chvilku potrvá, než si zvyknu a zapracuju do týmu. Ale budu dělat vše proto, aby to bylo co nejdříve a byla jsem pro družstvo přínosná,“ slibuje.

Brněnští basketbalisté (v tmavém) v neděli jasně padli na palubovce Ústí nad Labem.
FOTO: „Trapný výkon“ vyústil v tvrdou lekci, Basket padl téměř o padesát bodů

Pro Dudášovou bude především důležité opět získat herní praxi, kvůli menší vytíženosti v Maďarsku totiž zatím v sezoně odehrála více reprezentačních utkání než klubových. V zahraničí ale získala cenné zkušenosti. „Vnímám velkou změnu vpřed basketbalově i mentálně. Stojí za tím strašně moc práce a získaných zkušeností. Každý tým, trenér i země mi dali něco jiného a nového,“ dodává Slovenka.