Žabiny sice před zápasem musely řešit menší zdravotní problémy, ze sestavy jim vypadly dvě hráčky. Na výkonu to však znát nebylo, mladé náhradnice je plně zastoupily a Brňanky se poprvé v aktuální sezoně přehouply přes stobodovou hranici. „Měly jsme trošku vlažnější vstup do zápasu, pak jsme se ale chytly jak v obraně, tak v útoku. Vytvářely jsme krásné asistence po jednoduchých ziskách míče a trestaly soupeře,“ těšilo žabinskou křídelnici Adélu Buřtovou.

Domácí hráčky předvedly konzistentní výkon, Slovanku ani v jedné desetiminutovce nepustily přes čtrnáct vstřelených bodů. Dvouciferný náskok měly už po první čtvrtině, následně jej jen navyšovaly. „Ke konci jsme trošku zvolnily, ale jsem ráda, že jsme předvedly takový zápas a podařilo se nám skórovat první stovku v sezoně,“ dodala Buřtová.

Svěřenky kouče Viktora Pruši nakonec zvítězily o propastných padesát bodů, hned šest hráček brněnského týmu se dostalo na dvoucifernou hranici nastřílených bodů. „Máme zraněných pět hráček základní rotace, což se na nás projevuje. Myslím si, že výsledek je vzhledem k tomu, jak to vypadalo na hřišti, ještě milosrdný. Domácí basketbalistky byly ve všech činnostech lepší a hladovější,“ uznal trenér hostujícího klubu Petr Stavěl.

Rychlý konec

V sestavě Žabin už se přitom neobjevila francouzsko-mexická křídelnice Lou Lopez Sénéchalová. Ta se k brněnskému družstvu připojila teprve v první polovině října, nastoupila však jen k osmi utkáním Ženské basketbalové ligy, po kterých se s Brnem opět rozloučila. „Vzájemně jsme se dohodli, že Lou u nás už pokračovat nebude. Děkujeme jí za odvedenou práci a přejeme jí mnoho úspěchů,“ popsal generální manažer aktuálně druhého celku nejvyšší české soutěže.

Naposledy tak Lopez Sénéchalová oblékla žabinský dres 21. prosince uplynulého roku, kdy Brňanky padly na palubovce tureckého Besiktase. Jihomoravský klub však po jejím odchodu dlouho oslabený nezůstane, už příští týden totiž hodlá odhalit jméno nové posily.

Žabiny Brno - Slovanka 104:54
Čtvrtiny: 26:14, 31:12, 25:14, 22:14.
Sestava a body Žabin: Cunaneová 20, Čechová 18, Buřtová 14, Kneževićová 14, Sklenářová 13, Kytlicová 12, Záplatová 9, Stoupalová 2, Mezihoráková 2.