Obě utkání mezi Královým Polem a Chomutovem zatím nabídla pořádné drama. Zatímco na úvod Brňanky vyhrály o jediný bod díky zvládnutým posledním vteřinám, z nedělního duelu odcházely s mnohem horším pocitem. Padly totiž 70:79. „Musím se na zápas ještě jednou podívat, co se tam stalo. Bohužel jsme Chomutovu dvakrát dovolily vrátit se do zápasu, i když jsme měly vedení přes deset bodů,“ rekapitulovala královopolská trenérka Marcela Krämerová.

KP mělo skvělý vstup do utkání, ihned si vytvořilo náskok. Domácí hráčky sice postupně dotahovaly, brněnské družstvo však po půli vedlo 46:40.

Na konci třetí čtvrtiny se zdálo, že Královo Pole jasně směřuje za druhou výhrou. V té chvíli mělo devítibodový náskok, jenže následně selhalo. V poslední desetiminutovce dalo jen šest bodů. „Klasicky jsme měly špatný druhý poločas, nepadalo nám to, nechodily jsme doskakovat. Přestaly jsme se soustředit hlavně v obraně a dostávaly jsme spoustu jednoduchých košů,“ podotkla pivotka KP Anežka Kopecká.

Chomutov díky bravurní poslední čtvrtině zvítězil o devět bodů, na jih Moravy se tak série vrátí za nerozhodného stavu. „Bude to třetí zápas, musíme se víc zkoncentrovat. Je třeba proměňovat šestky, a ještě víc se snažit, abychom to doma urvaly,“ dodala Kopecká.

Málo agresivní obrana

Za poměrně pohodovým postupem naopak směřují Žabiny. Nad Ostravou vedou už 2:0 na zápasy, když nedělní utkání vyhrály 81:64. Opět však v táboře vicemistryň nejvyšší soutěže nepanovala úplná spokojenost. „Sice jsme vyhrály, ale moc kladně to hodnotit nemůžu. Nastavily jsme si nějaká pravidla, která jsme nerespektovaly a v obraně nebyly dostatečně agresivní,“ zlobila se žabinská kapitánka Natálie Stoupalová.

Brněnskému družstvu nevyšel především první poločas, ve kterém příliš nepotvrzoval roli jasného favorita. Po dvaceti minutách vedl jen 45:41, rozhodnutí přinesla až třetí čtvrtina, kterou Žabiny ovládly 22:5.

Poslední desetiminutovku však opět vyhrály domácí hráčky, na větší drama i tak už nedosáhly. „Vítězství přisuzuji třetí čtvrtině, kde jsme konečně v obraně začaly hrát tak, jak potřebujeme. Do třetího zápasu musíme vstoupit koncentrovaně, pohlídat si ztráty a být mnohem agresivnější v defenzivě,“ předeslala Stoupalová.

Adam Szymanik v čele 78. ročníku Běhu Lužánkami.
78. ročník Běhu Lužánkami vyhráli Szymanik a Kouřilová. Najděte se na fotkách

Čtvrtfinálové série pokračují středečními zápasy, oba brněnské celky se představí před svými příznivci. Žabiny začínají v šest hodin večer, Královo Pole o dvě hodiny později.