Sbírka trofejí, olympijské certifikáty a žebřiny s expandéry dávají vědět, že v bytě žijí sportovci. Manžel Simon je totiž zároveň Markétiným trenérem. Nejvíc místa však zabírají knihy, protože oba jsou vášniví čtenáři. Všude písek, psí chlupy a hodně polštářů, obrázků, knížek a všelijaké vůně, tak popisují své bydlení sami manželé.

Zpěvák Matěj Ruppert se svou rodinou žije už sedmnáct let na pražském Andělu nedaleko parku Portheimka
Jak bydlí zpěvák Matěj Ruppert: obří videotéka i jídelní stůl vyrobený od táty

Žižkovské zázemí si profesionální plážová volejbalistka užívá jen pár měsíců, zbylý čas tráví po hotelech v různých koutech světa. „Když jsme doma, je to idylka. Já vařím, Simon si čte a naše psí holky se válí po koberci,“ říká.

A bez čeho by se jedna z nejkrásnějších českých olympioniček neobešla?

*Knihovna: "S mužem máme stejnou úchylku, milujeme knížky. Vlastníme velkou sbírku české, anglické a německé literatury se širokým žánrovým záběrem – od detektivek, po knížky o čínské medicíně, psychologii či historii."

*Zvíře, nejlepší přítel člověka: "Nejšťastnější jsem v našem království, když jsou poblíž fenky Amy a Rozárka."

Markéta Nausch Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová.
Markéta Nausch Sluková: Vrcholový sport je brutální prostředí

* Esenciální oleje: "Vystudovala jsem ještě aromaterapii a doma mám docela velkou sbírku esenciálních olejů. Když vybalím všechno své náčiní, vypadá to tu jako v laboratoři. Vše pak krásně voní."

*Karty: "Přátelům občas vykládám medicínské indiánské karty."

S manželkou a tchánem jsme vytvořili rodinný tým. Tak začalo před pár lety moje aktivní závodění s Mitsubishi Lancer Evo X.
Jak bydlí kuchař Filip Sajler: precizně vybavená kuchyně a auta všude

*Jídelní stůl: "Mým oblíbeným kusem nábytku je jídelní stůl. Nechali jsme si ho udělat na míru u pana truhláře. Hrozně ráda vařím i peču a tohle je místo, kde si na všech dobrotách můžeme pochutnávat. Momentálně u nás vedou krůtí karbanátky a jahodový koláč."

*Obrázky na stěnách: "Mám slabost pro fotky, citáty a dřevěné dekorace. Na stěnách visí zarámované motivační citáty i náš svatební slib."