Jako utržení zřetězu se chovali vneděli večer fanoušci brněnských fotbalistů. Na hřiště vhazovali podomácku vyrobené výbušniny, které zranily jednoho zpořadatelů. Rozhodčí chtěl dokonce předčasně ukončit celý zápas. Rozvášněné fanoušky uklidnil až kapitán domácích Jan Trousil.

Brněnští radikální Ultras slibovali protivníkům zpražské Letné na stadionu na Srbské peklo. A svá slova plnili už od začátku zápasu.

Petarda zranila pořadatele

Zlom nastal v padesáté odehrané minutě, kdy radikální fanoušci začali na svém stadionu dělat výtržnosti. „Házeli petardy a třaskaviny. Byly to nejspíš nějaké podomácku vyrobené výbušniny, protože byly opravdu silné. Viděl jsem dokonce, že zranily jednoho zpořadatelů,“ popsal situaci na místě redaktor Deníku.cz

Do problematického sektoru ihned zamířili policejní těžkooděnci a snažili se situaci uklidnit. Stejně jako hlasatel vyzývající ke klidu byli neúspěšní. Rozhodčí vtu chvíli dokonce vyhrožoval předčasným ukončením zápasu, který by tak 1.FC Brno prohrálo kontumačně.

„Za fanoušky musel přijít až kapitán Brňanů Jan Trousil, aby jim domluvil. Na jeho slovo nakonec dali a začali se chovat lépe,“ dodal redaktor.

Fanoušci se chtěli rvát

Po zápase, ve kterém Brno porazilo Spartu 4:2, se chtěli rozvášnění fanoušci vybít i před stadionem. „Snažili se vyvolat potyčku shrstkou Sparťanů. Snasazením všech sil se nám spolu spolicií podařilo vytlačit je a zpacifikovat,“ přiblížila vyhrocené okamžiky krátce po zápase brněnská policejní mluvčí Denisa Kapitančíková.

Policisté naložili Pražany do autobusu a odvezli je na vlakové nádraží, kde pod jejich dohledem nasedli do vlaku.

Policejní hlídky i brněnští strážníci nyní monitorují skupinky brněnských fanoušků, které se pohybují vcentru města. Podle Kapitančíkové by už kžádným konfliktům dojít nemělo.