Jeho trik byl přitom jednoduchý. „Vyčkal, až osazenstvo odejde na polední přestávku, a z nezabezpečených místností pak sebral veškeré cenné věci jako notebooky, kamery, fotoaparáty či mobily. Nepohrdl ani penězi a platebními kartami. Za ty pak vybíral v bankomatech peníze,“ popsal zlodějovu taktiku brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Muži přitom nahrávala také skutečnost, že spousta lidí si stále v blízkosti platebních karet uchovává i údaj o svém PIN kódu. Získat peníze už pak bylo jednoduché, stačilo prostě jenom vyťukat příslušné čtyřmístné číslo. Ty mladík s největší pravděpodobností „investoval“ do své největší vášně – drog.

Není to přitom tak dávno, co Dvořáček opustil zdi bohunické věznice. „Na konci ledna minulého roku si mladík odpykal trest, který mu soud uložil za předchozí majetkovou trestnou činnost. Ani ne po půl roce jsme pak zaznamenali první případy krádeží po kancelářích. Těch se nám zatím podařilo prokázat osmnáct. Dále pak evidujeme dva případy, kdy se muž zaměřil na nehlídané dámské kabelky,“ shrnul mužovu „kriminální historii“ Malášek.

Kriminalisté přitom předpokládají, že oněch dvacet prokázaných případů je pouhou špičkou ledovce a že muž má na svědomí mnohem více krádeží. „Očekáváme, že se ozvou další zástupci poškozených firem a že se tedy celková škoda vyšplhá na vyšší číslo,“ dodal Malášek.

Kancelářský fantom je tak nyní opět za mřížemi – ve vazební věznici totiž vyčkává na ukončení vyšetřování a následný soudní proces. Na jeho konci by pak mohl soudce vynést ortel, který by ho opět zbavil svobody – tentokrát až na osm let.