Téměř dvanáct let měl osmačtyřicetiletý muž z Rosic na Brněnsku štěstí na to, že nepotkal na silnicích jedinou policejní hlídku. Jen díky tomu mohl jezdit na padělaný řidičský průkaz. Falzifikát odhalil až všímavý úředník, který vyřizoval „řidičovu“ žádost o výměnu starého řidičáku za nový.

„Úředníci zablokovali muži řidičský průkaz už před čtvrt stoletím. Po několika letech muži zemřel otec. Muže napadlo, že jeho průkaz zfalšuje. Vzal tedy otcův průkaz, vyměnil na něm fotku, přepsal jména a data,“ řekl mluvčí policie Brno-venkov Aleš Mergental.

Jakmile měl syn zfalšovaný řidičák, koupil si auto a jezdil. Před několika dny šel dnes již osmačtyřicetiletý muž do sebe a řekl si, že si musí nechat vyměnit starý řidičák za nový. S koncem roku totiž přestává platit jeho typ. Přišel tedy na úřad, kde pracovníkům předložil svůj padělek. Možná si za ta léta ani neuvědomil, že řidičák pozměnil nebo asi začal věřit tomu, že jezdí se zcela normálním průkazem. Jinak by mu muselo být jasné, že jeho padělatelské „umění“ zkušené oko úředníka rozezná. A také že ano.

„Úředníci padělaný řidičák předali rosickým policistům a ti začali konat. Muž je podezřelý jednak z trestného činu padělání veřejné listiny a zároveň z trestného činu řízení bez řidičského oprávnění – naposledy řídil podle jeho slov ještě v pondělí. Ze zákona mu hrozí až dva roky vězení,“ dodal Mergental ke kurióznímu případu.