Devětadvacetiletý Syřan tvrdí, že v tu chvíli nepomýšlel na vraždu, ale na stěhování. Zamířil nejprve do penzionu ve Zbýšově, kam se už předtím uchýlil po vykázání z bytu.

"Zjistil jsem, že mě Svačinková z penzionu odhlásila a odvezla mi věci k sobě,“ líčí Fahed důvod, který ho přiměl, aby svoji družku opět navštívil. Chtěl si podle svých slov jen vzít věci zpátky. „Zavolal jsem bratranci Mohamadu Shyarovi a požádal ho, aby se se mnou vydal do Želešic a pomohl mi,“ řekl policistům ve své výpovědi Fahed. Chtěl soužití se Svačinkovou definitivně ukončit.

„Proto jsem chtěl odvézt vše, tedy i věci, které jsem do společné domácnosti pořídil,“ dodal muž. To potvrzuje i třináctiletý syn oběti Tomáš, který byl v osudný den doma. „Fahed mě a Shyara požádal, abychom odnesli jeho věci do auta,“ vypověděl syn zavražděné. Zatímco pomáhal se stěhováním, odehrálo se v bytě drama. Podle Faheda situaci vyhrotila Svačinková.

„Jana mi začala vyhrožovat, nelíbilo se jí, že beru skoro všechno,“ tvrdí Fahed. Prý koupil opravdu celé zařízení domácnosti kromě postelí, skříní, ledničky a pračky. „Ztratil jsem nervy a začal jsem na ni křičet. V tom jsem spatřil nůž,“ dodal s tím, že už se dál nedokázal ovládat. Usilovně trvá na tom, že si na detaily útoku nepamatuje. V amoku ženu devatenáctkrát bodl. Ta pak na následky svých zranění podlehla.

Fahed nasedl do auta a odjel směrem k rakouským hranicím. Tam ho poblíž železniční stanice zatkli policisté. „Čekal jsem na vlak, abych spáchal sebevraždu,“ řekl Fahed. K tomu však nedošlo a teď o svém činu může Syřan přemýšlet ve vězení. Dvanáct a půl roku.