Skoro třímilionová Dubaj, hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech, je podobně jako jiné světové metropole v těchto dnech bez turistů. Těm, kdo ale doma obtížně zahánějí nudu nebo třeba už pomalu sní o dovolené, nabízí alespoň virtuální procházku. Informuje o tom Dubajský úřad pro cestovní ruch ČR.

Virtuální prohlídka města

Online platforma Dubai 360 umožňuje navštívit celou řadu dubajských dominant nebo si užít výhledy z nejrůznějších mrakodrapů.

Projít se můžete také v Dubajském muzeu, které se nachází v nejstarší budově ve městě. O autentický návrat do minulosti se postarají i nejrůznější zvuky a historické expozice.

Šejkovo letní sídlo i centrum umění

Za virtuální návštěvu stojí i památka Umm Al Sheif Majlis, která sloužila jako letní sídlo zesnulého šejka Rašída ibn Saída Al Maktúma. Dvoupatrová budova, známá svým klidným okolím, nabízela únik před hlukem velkoměsta, a dnes se je známá především proto, že zde šejk Rašíd a jeho poradní sbor stále přijímají významná rozhodnutí.

Jeden tip je určen také milovníkům umění. Jde o kulturní dubajskou čtvrť Alserkal Avenue, soustředící galerie současného umění, vizuální i interpretační umělecké organizace, návrháře i prostory pro řemeslníky, jež se stala základní platformou pro rozvoj kreativního průmyslu ve Spojených arabských emirátech.

"Vyhlášená umělecká čtvrť Alserkal Avenue je tmelícím prvkem dubajské artové komunity. Diváci zde mají možnost virtuálně zhlédnout všechny aktuální výstavy a seznámit se na dálku s některými tvůrci," uvádí Jan Osúch z Dubajského úřadu pro cestovní ruch. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník