Před návštěvou

Kdo se chystá do bazénu, musí splnit jednu z následujících podmínek. Od posledního PCR testu nesmí uplynout více než sedm dní, od antigenního 72 hodin. Případně je nutné mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnění Covid-19, které není starší než 180 dní. Dále mohou do bazénu pacienti, kteří jsou minimálně 22 dní od první dávky vakcinace, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout více než 90 dní.

Otevírací doba a vstupné koupališť na jihu Moravy

Brno a Brněnsko

Koupaliště Riviéra
KDY: červen až srpen od 9.00 do 19.30
KDE: Brno, Bauerova
ZA KOLIK: 240 korun

Koupaliště nabízí tobogán dlouhý pětasemdesát metrů, patnáctimetrovou skluzavku, lavice a lehátka s provzdušněním, lanový most s lekníny, nejmenší si užijí vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky Vedle původních beachvolejbalových kurtů vznikly nové. Po letní sezoně je provozovatelé zastřeší a budou k využití po celý rok. Plážoví volejbalisté budou mít k dipozici šest hřišť. Otevřeno je od 1. června.

Koupaliště na Kraví hoře
KDY: od 12. června do srpna od 9.00 do 21.00
KDE: Brno, Údolní
ZA KOLIK: 120 korun

Příchozí se mohou těšit na dohřívané bazény pro plavce i pro děti. Plavecký bazén nabízí i další vyžití kromě plavání. Pro relaxaci a zábavu jsou k dipozici vodní lavice a masážní chrliče Součástí areálu je občerstvení a pro letošní sezonu budou připravené nové toalety, převlékací kabinky a skříňky.

Aqualand Moravia 
KDY: od 10. června, od 10.00 do 21.00
KDE: Pasohlávky
ZA KOLIK: 899 korun

Atrakce v podobě tobogánů a skluzavek, venkovní i vnitřní vířivky, vodní svět i prohřívací bazény s teplotou sedmatřicet stupňů najdou lidé v Aqualandu Moravia na Brněnsku. Součástí areálu je i místo pro solnou terapii, masáže nebo vodní bar. Loni v létě otevřel akvapark nový areál. Součástí je rodinný tobogán High Five, klidná řeka Lazy River nebo dětský vodní svět.

Zahrádky restaurací jsou již otevřené. Nad vnitřními prostory dál visí otazník
PŘEHLEDNĚ: Otevřou se koupaliště a změní testy, osud hospod je ale nejistý

Blanensko

Aquapark Blansko 
KDY: červen až září všední dny od 12.00 do 20.00, víkendy od 9.00 do 20.00, hlavní sezona od 9.00 do 20.00 
KDE: Blansko
ZA KOLIK: 90 korun

Bazén aquaparku obsahuje čtyři plavecké dráhy, tři skokanské můstky,  divokou řeku s houpacím bazénkem uprostřed,  tobogán, skluzavku, bublinkovou masážní lavici, čtyři vodní trysky ve stěně bazénu, tři chrliče vody, vodní hřib, dva dnové výrony vody. Otevřou v druhé polovině června.

Koupaliště Červenka
KDY: od 5. června do konce srpna, všední dny od 12.00 do 20.00, víkendy od 10.00 do 20.00
KDE: Boskovice, Červená zahrada
ZA KOLIK: 95 korun

K dispozici je rekreační bazén, plavecký bazén a dvouúrovňový bazén pro děti. V areálu je i dojezdový bazén, do kterého ústí čtyřproudová skluzavka a tobogán. V rekreačním bazénu se nachází chrliče vody,masážní lavice a trysky.

Koupaliště Spešov
KDY: hlavní sezona od 9.00 do 21.00, neděle do 20.00 
KDE: Spešov
ZA KOLIK: 45 korun

Ve venkovním areálu se nachází hluboký bazén a skokánek, bazén pro neplavce, brouzdaliště, dětské hřiště, volejbalové a nohejbalové hřiště a také občerstvení s venkovním posezením. Otevřou patrně od července.

Vyškovsko

Aquapark Vyškov 
KDY: od soboty 5. června od 8.00 do 20.00
KDE: Vyškov
ZA KOLIK: 120 korun

Venkovní areál, který otevírá v sobotu, nabízí plavecký bazén s masážními lůžky, skluzavkou a chrliči vody. Pro radost a zábavu nejmenších návštěvníků je připravený vodní hřib i brouzdaliště.

Lokalita mezi Bořetickou a Čejkovickou ulicí na brněnském sídlišti Vinohrady, kde chtěl soukromý investor postavit sportovně rekreační areál.
Nekonečný příběh na Vinohradech? Místo areálu navrhli městské koupaliště

Koupaliště Slavkov u Brna
KDY: od soboty 5. června do července od 9.00 do 21.00, srpen od 9.00 do 20.00
KDE: Slavkov u Brna
ZA KOLIK: 100 korun

Slavkovské koupaliště dává návštěvníkům k dispozici padesátimetrový bazén pro plavce, poté bazén pro neplavce a dětský bazén. Kromě vodních radovánek mohou návštěvníci využít čtyři kurty pro beach volejbal, plážovou házenou, plážový fotbal, plážový tenis, anebo si mohou zahrát plážový tenis.

Hodonínsko

Koupaliště v campu Strážnice 
KDY: od 18. června do konce srpna, červen denně od 13.00 do 19.00 hod, hlavní sezona od 9.00 do 19.00, večerní koupání 19.30 až 21.00
KDE: Strážnice, Bzenecká
ZA KOLIK: 85 korun

Milovníky plavání čeká plavecký bazén, neplavecký bazén o rozměrech, tobogán ,sociální zařízení včetně šatny a bufet.

Koupaliště Vracov
KDY: od 11. června, od 14.00 do 20.00, víkendy od 11.00 do 20.00, hlavní sezona od 10.00 do 20.00
KDE: Vracov
ZA KOLIK: 50 korun

Areál koupaliště je vybavený plaveckým bazénem, dětským malým bazénem s vodním hřibem a skluzavkou. Je zde možno využít hřiště na plážový volejbal, stolní tenis a dětské hřiště. V areálu se dále nachází šatny s uzamykatelnými skříňkami, toalety, sprchy a bufet s občerstvením.

Biotop Bohuslavice
KDY: od 19. června, červen všední dny 14.00 až 20.00, víkendy 10.00 až 21.00, červenec 10.00 až 21.00, srpen 10.00 až 20.00
KDE: Bohuslavice
ZA KOLIK: 30 korun

V areálu biotopu je vodní koupací plocha o rozměru pětadvacet krát dvacet metrů, dětské brouzdaliště a osmdesátimetrová laguna ve tvaru potoka. Nechybí tu ani venkovní sprchy se sociálním zařízením a šatnami a také hřiště a bufet s občerstvením.

Odběrové místo pro PCR testy v Městské nemocnici Ostrava, 19. března 2021 v Ostravě.
Od června budou dva PCR testy zdarma, otevřou se venkovní bazény

Břeclavsko

Koupaliště Riviéra
KDY: od pátku 4. června od 9.00 do 19.00, do konce srpna
KDE: Mikulov
ZA KOLIK: 150 korun

Zrekonstruované městské koupaliště láká do plaveckého bazénu a je zde i místo pro zábavu a dovádění dětí. Nově nabízí i větší pohodí na travnatých plochách. V provozu je tobogán nebo vodní hřib.


Koupaliště Hustopeče  
KDY: od 18. června, červen:od 10.00 do 19.00,  hlavní sezona od 9.30 do 20.00
KDE: Brněnská, Hustopeče
ZA KOLIK: 90 korun

K dispozici je plavecký bazén, regenerační bazén s atrakcemi. Pořadatelé chystají slavnostní otevření koupaliště a na přelomu července a srpna dětskou diskotéku. Poslední týden v srpnu bude ukončení sezony.

Tereza Břeclav 
KDY: od 5. června – srpen denně od 8.00 do 20.00
KDE: Veslařská,  Břeclav
ZA KOLIK: 90 korun

Návštěvníci se mohou těšit na připravený, čistý a klidný areál letního koupaliště obklopený zelení s průzračnou vodou. Nechybí plavecký bazén, tobogán a skluzavka. O prázdninách připravují organizátoři opětovně minimálně dvě zábavná odpoledne pro děti plné her a soutěží.

Znojemsko

Plovárna Louka
KDY: červen až srpen od 10.00 do 21.00
KDE: Znojmo, Melkusova
ZA KOLIK: 100 korun

Rozlehlý areál nabízí plavecký bazén, rekreační bazén, tobogán, velkou skluzavku a také menší skluzavku pro malé děti i brouzdaliště. Nezerové bazény jsou vyhřívané ne teplotu 26 °C. Vyhledávaný je ostrůvek, který obtéká proudový kanál. Součástí jsou i venkovní sportoviště a občerstvení Parkování je zdarma. Otevírací dobu provozovatelé prodloužili z osmé hodiny večerní na devátou. Otevřeno je od 31. května.

Budova krytého bazénu je navržena jako doplněk areálu Městské plovárny ve Znojmě-Louce. Vizualizace.
Nový bazén ve Znojmě: Postavte ho v Louce, vyhodnotili nezávislí architekti

Pohoda Únanov
KDY: červen od 14.00 do 20.00, hlavní sezona od 10.00 do 20.00
KDE: Únanov
ZA KOLIK: 80 korun

Koupaliště vyhledávané zejména rodinami s dětmi nabízí tobogán, skluzavku, rekreační bazén s jeskyní a chrlícími prvky a odpočinková vodní lůžka s masážními tryskami. Pro plavce je k dispozici plavecká bazén a pro malé návštěvníky brouzdaliště. Otevřeno je od 1. června.

Koupaliště Moravský Krumlov
KDY: konec června až srpen, otevřeno v hlavní sezoně od 10.00 do 20.00
KDE: Moravský Krumlov
ZA KOLIK: 70 korun

Areál nabízí návštěvníkům plavecký bazén, skluzavku, tobogán, bazének s atrakcemi pro malé děti a vířívku. Pro odpočinek je zde dostatek travnaté plochy a k zapůjčení slunečníky, doplnit energii mohou zájemci v občerstvení se zastřešeným posezením. Vodu provozovatelé dohřívají na osmadvacet stupňů.