KDY: od pátku 16.30 do neděle 18.00
KDE: náměstí, ulice, zámek, park, amfiteátr a restaurace, Mikulov
ZA KOLIK: 700 korun třídenní permanentka na místě

„V pátek se v amfiteátru představí třeba kapela Mirai, Ewa Farna nebo teď už domácí David Koller. Na pódiích v sobotu zahrají Miro Žbirka, Hradišťan, Support Lesbiens nebo Tata Bojs. A v historickém průvodu se objeví po boku krále Václava IV. jako královna Chantal Poullain,“ láká do Mikulova Petra Eliášová, ředitelka pořádající agentury Mikulovská rozvojová.

Organizátoři letos připravili pro návštěvníky několik novinek. Mezi nejzajímavější patří například panelová diskuse s vinařskými odborníky s názvem Cesta vína naším životem. „Pro zájemce se uskuteční v sobotu odpoledne na zámku v Gajdošově sále. Moderátor Libor Nazarčuk tam bude zpovídat odborníky, mezi něž patří psychiatr, ekonom, enolog i vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství na Mendelu v Lednici Mojmír Baroň a další,“ zve k účasti Dominik Ryšánek z pořádající agentury.

Novinkou letošních oslav je také klidnější gastro zóna plná foodtrucků. Hladoví hosté je najdou v ulici Alfonse Muchy.
Ekology potěší vratné kelímky, ctitele klasiky zase víno nalévané do skleniček. Příznivcům techniky je k dispozici mobilní aplikace Pálavské vinobraní i wifi síť zdarma.

Kreativní lidé si přijdou na své zase při tvorbě originálního kroje Pálavského vinobraní. „Do práce se mohou pustit na východní terase mikulovského zámku v sobotu od jedenácti hodin dopoledne s Vendulou Pucharovou Kramářovou, zakladatelkou módní značky Pecka Fashion,“ upozorňuje Ryšánek.

V pátek a sobotu bude pro všechny návštěvníky k dispozici kyvadlová doprava zdarma, která rozveze cestující do frekventovaných míst po celém městě. „Posílené bude i spojení s okolními obcemi, kde je řada hostů vinobraní ubytovaná,“ podotkla ředitelka vinobraní Eliášová.

Pro auta bude po dobu vinobraní část centra uzavřena. Řidiči mohou parkovat na čtyřech záchytných parkovištích v okolí.


Den Starobrna 
KDY: sobota od 12.00
KDE: pivovar Starobrno, Mendlovo náměstí, Brno
ZA KOLIK: zdarma

Odhalení nefiltrovaného ležáku nebo křestu nového dresu Komety budou přihlížet lidé v areálu pivovaru Starobrno. Na Mendlovo náměstí je zavede každoroční slavnost Den Starobrna. Kromě dobrého jídla, piva a hráčů hokeje lákají organizátoři také na kvalitní hudební doprovod. Přijedou třeba Chinaski nebo Eddie Stoilow. Vstup je nově zdarma.

Chillifest
KDY: sobota od 11.00
KDE: Riviéra, Brno
ZA KOLIK: 160 korun 
Gastronomické zážitky s papričkami, které způsobí příjemné brnění jazyka, i horké chvilky po konzumaci těch nejpálivějších, nabídne v sobotu na koupališti Riviéra festival Chillibraní. Návštěvníky láká na chilli ve všech možných podobách na slano i na sladko, kuchařskou show, kde mistři řemesla připraví například pochoutky z chřestýše nebo hmyzí speciality.

Název akce
KDY: pátek od 15.00
KDE: Špilberk, Brno
ZA KOLIK: 270 korun
Hudba čerpající z dávných časů, období středověku, renesance a baroka, se bude v pátek od odpoledne do večera rozléhat prostorem letního kina na Špilberku. Hlavní hvězdou jednodenního festivalu Trubadůři bude česká skupina Spirituál Kvintet, která letos zakončuje své šedesátileté působení na hudební scéně. Začátek akce je ve tři odpoledne, za vstupenku v předprodeji lidé zaplatí 270 korun.