Vánoce na hvězdárně
KDY: sobota 28. prosince od 9.00 do 18.00
KDE: Hvězdárna a planetárium, Kraví hora, Brno
ZA KOLIK: 50 korun za vstup na 2D projekci, jinak zdarma

Děti se na vánočně vyzdobené hvězdárně zabaví u řady aktivit, připravených bude několik stanovišť. Jedním z lákadel akce bude mimo jiné možnost zapózovat si s kosmonautem a odnést si tak zajímavou vzpomínku. Po celý den budou mít lidé možnost v planetáriu vidět oblíbené pořady ve 2D za speciální zvýhodněné vstupné padesát korun. Místa na promítání je lepší si předem rezerovovat, jinak je ale celodenní program volně přístupný.

Dny sportovišť 
KDY: sobota 28. prosince i neděle 29. prosince, přesné časy dle otevírací doby jednotlivých sportovišť 
KDE: Sportareál Družstevní, TJ Stadion Brno, DRFG Arena, Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky, Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, Krytý bazén Ponávka, Mobilní kluziště za Lužánkami, sportovní a rekreační areál Kraví hora, Stadion Sokola Brno I., Hudy Lezecká stěna Brno, TJ Tesla Brno, Minigolf ONE
ZA KOLIK: zdarma
Zasportovat si na řadě brněnských sportovišť zdarma mohou lidé o víkendu díky Dnům sportovišť města Brna. Na některých sportovištích si lidé užijí i různé aktivity. Například v Aquaparku Kohoutovice se každou hodinu bude konat Mistrovství Brna v jízdě na tobogánu, v Městském plaveckém stadionu Lužánky se lidé vyřádí na vodní trampolině. Do některých sportovišť je však pro vstup zdarma nutná předchozí rezervace.

Prohlídka Brněnské betlémy
KDY: sobota 28. prosince od 16.00
KDE: sraz na nádvoří Staré radnice
ZA KOLIK: 100 korun

Po stopách betlémů v brněnských kostelích se lidé vydají na poslední ze série adventních komentovaných prohlídek Brna, která se koná v sobotu 28. prosince. Průvodce Martin Koplík lidem také popovídá o vzniku tradice betlémů ve světě i v Brně.