Zimní bitva - Narva 1944
KDY: sobota 8. února od 10.00 (začátek ukázky bitevního střetu ve 14.00)
KDE: Army Park, Ořechov
ZA KOLIK: na místě 130 korun/dospělí, 90 korun/děti

Vrchol programu, bitevní střet, potrvá téměř hodinu. „Návštěvníci uvidí více než dvě stě bojujících vojáků v dobových uniformách a velké množství vojenské techniky, včetně zřejmě největšího taháku, tanku T-34,“ nastínil pořadatel akce David Kincl.

Nudit se lidé nebudou ale ani po zbytek času. „Před samotným bitevním střetem jsme již tradičně připravili ukázky výcviku všech zúčastněných jednotek, lidé si prohlédnou techniku, kterou pak vzápětí uvidí v akci. Taky seženou militárie od prodejců, nejen českých, ale i zahraničních,“ poznamenal Kincl.

Vstupenky na akci lidé koupí v předprodeji za zvýhodněnou cenu, přičemž budou k mání do dnešního podvečera. Kdo se ale rozhodne na poslední chvíli, lístky sežene i přímo v místě akce v den konání. „Ke vstupence každý návštěvník dostane horký čaj zdarma,“ připomněl Kincl.

Lidé, kteří do army parku vyrazí autem, vozidla zaparkují buď přímo v areálu, nebo v jeho bezprostřední blízkosti.
Vzhledem k tomu, že jde o rekonstrukci bojového střetu, by se lidé na akci měli bezpodmínečně řídit pokyny pořadatelů. Ti zároveň sice rádi uvítají všechny návštěvníky, ale zároveň doporučují, aby lidé kvůli hlučným výstřelům na akci nechodili se psy a zvážili účast s velmi malými dětmi.

Zatímco před šestasedmdesáti lety, při skutečném bojovém střetu o Narvu, desetitisíce vojáků bojovaly nejen mezi sebou, ale i s krutými povětrnostními podmínkami, návštěvníci rekonstrukce bitvy se mohou podle aktuální předpovědi těšit na příjemné počasí. „V sobotu bude v Jihomoravském kraji jasno až polojasno, i když zejména na západě kraje se ojediněle až do odpoledne udrží ranní mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi jedním až pěti stupni Celsia,“ uvedl meteorolog brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Mojmír Martan.

Zimní bitva v ořechovském army parku je tradiční akcí. Pořadatelé pro návštěvníky připravují každý rok připomínku jiného velkého střetu druhé světové války.

Den, kdy se mám ráda
KDY: sobota 8. února od 12.00
KDE: nákupní centrum Avion, Brno
ZA KOLIK: zdarma

Cenné rady od stylistů, make-up artistů či odborníků na zdravý životní styl si v sobotu odnesou ženy z brněnského nákupního centra Avion. Konat se tam totiž bude tradiční akce Den, kdy se mám ráda. Celkem se na akci ženy potkají s více než sedmdesáti odborníky na řadě přednášek a workshopů. Návštěvnice využijí služby profesionálních stylistů a vizážistů, uvolní se pod rikama zkušených masérů, nebo se poradí s plastickými chirurgy. „Den plný workshopů, přednášek, zábavy, inspirativních setkání, testování a zkoušení novinek, relaxace a letos nově i tvůrčích koutků je určen pro všechny věkové kategorie žen, od mladých slečen až po maminky a babičky,“ pozvala na akci marketingová manažerka Avionu Kateřina Kafoňková. Akcí náštěvníky provede moderátorka Gábina Partyšová. Lidé se mohou těšit i na hudební vystoupení, například zazpívá Martina Pártlová s kapelou nebo herci Městského divadla Brno Jana Musilová a Robert Jícha.

Roboti ve VIDA!
KDY: sobota od 10.00
KDE: VIDA! Science centrum, Brno
ZA KOLIK: 230 korun/dospělý 

Už jste někdy povídali s robotem? Kladně na tuto otázku odpoví lidé, kteří v sobotu vyrazí do brněnského Vida! centra. Po celý den se tam totiž bude konat přehlídka robotů, akce určená zejména pro rodiny s dětmi. Jedním z hlavních taháků bude mluvící robot Karel Pepper. Lidé se ale mohou těšit i na robotického pavouka, prst z robotické protézy či robotický stolní fotbal.

Kdo před pozorováním a obdivováním upřednostňuje vlastní kreativitu a tvoření, zabaví se při výrobě vlastního robota na jednom z workshopů. Součástí programu je také komentovaná pitva počítače nebo trenažér formule.

Akce začíná v deset hodin dopoledne a potrvá do šesti hodin podvečer. Roboti ale centrum ovládnou už den předtím, při klání žáků Robotiádě. Zájemci na ni mohou dorazit jako diváci.

Den otevřených dveří v Masarykově onkologickém ústavu
KDY: sobota 8. února od 10.00
KDE: Masarykův onkologický ústav, Brno
ZA KOLIK: zdarma

Místa, kde lékaři pracují na tom, aby vyléčili pacienty s rakovinou, si lidé prohlédnou v sobotu při Dni otevřených dveří v brněnském Masarykově onkologickém ústavu. Zájemci při zhruba dvě hodiny trvající komentované prohlídce navštíví postupně Kliniku radiační onkologie, Oddělení onkologické patologie, Onkologické informační centrum, Centrum preventivní onkologie a Kliniku operační onkologie, kde uvidí i robotický operační systém da Vinci. Kdo si chce ale akci vychutnat, musí dorazit včas. Prohlídka totiž začíná v deset hodin, a opozdilci už nebudou mít šanci se ke skupince připojit.