BRNĚNSKO:

Halloween v Zoo Brno
Kdy: sobota 28. října od 9.00 
Kde: Brno, zoologická zahrada
Za kolik: dle ceníku zoo

Proč přijít: Pestrý halloweenský program se v sobotu koná v Zoo Brno. Od devíti hodin se příchozí mohou těšit na dlabání dýní, různé soutěže a atrakce. Na programu bude dále například stezka vymřelých zvířat,  ohňová a světelná show v podání Dua Kontrast, stanoviště s mystery boxem, služby věštkyně nebo komentovaná krmení tygrů i velbloudů.

Zdroj: Youtube

Sokolský běh republiky v Brně
Kdy: sobota 28. října od 10.00
Kde: Park Lužánky Brno - SVČ
Za kolik: hlavní závod – startovné 350 korun

Proč přijít: Brno v sobotu 28. října oslaví výročí vzniku republiky pohybem. Přidá se k Sokolskému běhu republiky. Trasa hlavního závodu povede po vnějším okruhu cest v parku Lužánky. Poběží se tři kola po 1,6 kilometru, celková délka závodu je asi 4,8 kilometru. Zúčastnit se mohou i děti, pro které budou připravené kratší trasy.

Zdroj: Youtube

Crazy Cabaret: Halloween v Cabaret des Péchés
Kdy: pátek 27. října od 20.00
Kde: Palác Jalta
Za kolik: dospělí 890 korun

Proč přijít: Lidé zažijí v pátek 27. října halloweenský večer. V Cabaretu des Péchés si umělci ze skupiny Crazy Cabaret předvedou návštěvníkům zážitkovou show zahalenou do temnoty. Kdo chce, může vyrazit v kostýmu. Součástí akce je totiž soutěž o nejlepší převlek. Dále nebude chybět živý zpěv, dýně nebo i soutěže o ceny.

Zaposlouchejte se do halloweenské atmosféry:

Zdroj: Youtube

Výlov rybníka Vrkoč
Kdy: od pátku 27. října od 07.00 do neděle 29. října do 16.00
Kde: mezi obcí Ivaň a Nová Ves jižně od Pohořelice

Proč přijít: Výlovy rybníků jsou v plném proudu. Jinak tomu nebude ani u Vrkoče. Tři dny slávy s rybími dobrotami zde lidé zažijí od pátku 27. října do neděle 29. října. Na programu je také předvedení tradičního rybářského řemesla, nabídka tematických specialit a samozřejmě prodej živých ryb. S plochou téměř 160 hektarů patří vodní plocha k největším republice.

Výlov pohledem z dronu:

Zdroj: Youtube

Dýňobraní Rosice
Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: komunitní dílna Kamínky
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Sváteční odpoledne ve znamení dýní mohou lidé strávit v komunitní dílně Kamínky v Rosicích na Brněnsku. Program je nabitý podzimními aktivitami, mezi které se řadí dlabání a zdobení dýní, tvoření potištěných pytlíčků i soutěž o nejdelší bramborovou slupku.

Konec plavební sezony na Brněnské přehradě
Kdy: od čtrvrtka 26. října do neděle 29. října
Kde: Brněnská přehrada
Za kolik:dle ceníku lodní dopravy

Proč přijít: Lidé mají jedinečnou možnost prožít podzimní atmosféru na Brněnské přehradě. Parníky ještě stále jezdí a kolem přehrady jsou nádherně vybarvené lesy, které mohou pozorovat z paluby lodi. Tuto idylickou scenérii si mohou užít bez davů turistů. Možnost plavby je během podzimních prázdnin od 26. až do 29. října. Právě v neděli 29. října lodě vyjedou naposledy.

Zdroj: Youtube

Halloween v Aqualandu Moravia
Kdy: od čtvrtka 26. října do neděle 29. října
Kde: Aqualand Moravia

Proč přijít: Aqualand Moravia se o podzimních prázdninách převleče to strašidelné atmosféry. Pro děti i dospělé si připravil speciální podzimní program v duchu oslav Halloweenu. Jízdy na tobogánech a skluzavkách tak zahalí tajemná atmosféra. Mezi tobogány bude chodit i tučňák Eda v lidské velikosti, který je od léta novým maskotem aquaparku. I ten se s dětmi zapojí do strašidelného hraní.

Zdroj: Youtube

BLANENSKO:

Halloweenský pochod s lampiony
Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: Petrovice, dětské hřiště pod kapličkou

Proč přijít: Třináctý ročník Halloweenského pochodu s lampiony pořádají v sobotu odpoledne dobrovolní hasiči v Petrovicích na Blanensku. Na malá i velká strašidla čekají soutěže, tvořivé dílny, tancování a lampionový pochod. Nachystané budou i podzimní dobroty.

Stezka Veselý podzim na zámku Rájec nad Svitavou
Kdy: od čtvrtka 26. října od 09.00 do neděle 29. října do 15.00
Kde: Zámek Rájec nad Svitavou
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Zámek Rájec nad Svitavou si na podzimní prázdniny připravil stezku s názvem Veselý podzim. Rodiny s dětmi se mohou těšit na 14 stanovišť v areálu zámeckého parku. Součástí programu bude i slosovatelná soutěž o ceny.

Zdroj: Youtube

Vzpomínka ke 105. výročí vzniku republiky
Kdy: sobota 28. října od 09.30
Kde: Blansko, náměstí Svobody

Proč přijít: Vzpomínkový akt ke sto pátému výročí Dne vzniku samostatného československého státu se chystá na sobotní den v Blansku. Na programu na náměstí Svobody je v deset hodin položení věnce k památníků obětí první světové války zástupci města a organizací. K tomu od půl desáté zahraje Dechová hudba Blansko.

BŘECLAVSKO:

Halloween v podzemí
Kdy: od pátku 27. října do soboty 28. října
Kde: Valtice, podzemí

Proč přijít: Chodby v podzemí si přímo říkají o oslavu strašidelného dušičkového svátku. I proto zvou pořadatelé v pátek a v sobotu do Valtického podzemí. „Návštěvníci si užijí strašidelný večer s dýněmi a tajemné zážitky v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Než ho projdete, budete se bát skoro kilometr. Ochutnáte speciality Valtického podzemí, vína z lednického vinařství ANNOVINO, zahraje cimbálová muzika,“ lákají na strašidelný víkend pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Vzpomínkový akt – 105. výročí vzniku ČSR
Kdy: pátek 27. října od 16.30
Kde: Břeclav

Proč přijít: Tradiční setkání k výročí vzniku Československé republiky chystají v pátek pořadatelé z břeclavského muzea v centru města. Setkání začne v půl páté u památníku Svornosti na Smetanově nábřeží tichou vzpomínkou a položením květin. Poté následuje slavnostní projev u sochy TGM. V 17.15 vyjde lampionový průvod od zmíněné sochy ke kinu Koruna, kde bude od půl šesté večer nachystaný kulturní program.

VYŠKOVSKO:

Prezident Masaryk na zámku
Kdy: sobota 28. října od 11.00
Kde: nádvoří Zámku Slavkov

Proč přijít: Na zámku ve Slavkově u Brna se bude na státní svátek 28. října konat zvláštní událost. Na Den vzniku samostatného československého státu navštíví nádvoří zámku prezident Tomáš G. Masaryk. Příjezd prezidenta a jeho doprovodu v historických vozidlech je naplánovaný na 11. hodinu dopolední.

Zdroj: Youtube

Día de los Muertos
Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: Luleč, Panelka
Za kolik: od 150 korun

Proč přijít: Pátý ročník pestrobarevné mexické oslavy Día de los Muertos neboli Dne mrtvých se koná v sobotu od jedné hodiny odpoledne na Panelce v Lulči na Vyškovsku. Příchozí čeká živá mexická hudba v podání kapely Mariachi Espuelas, mexické jídlo a pití, svíčky, barevné lebky nebo typické oranžové květiny, které zdobí oltáře mrtvých. Chybět nebude ani malování na obličej.

HODONÍNSKO:

Oslavy vzniku republiky s lampionovým průvodem
Kdy: pátek 27. října od 18.00
Kde: před budovou Klvaňova gymnázia

Proč přijít: Sto pět let od vzniku Československé republiky si v pátek připomenou lidé v Kyjově při setkání. Sejdou se na tradičním lampionovém průvodu. Sraz bude v šest hodin večer před Klvaňovým gymnáziem, poté začne vzpomínkové shromáždění. Po jeho skončení vyjde lampionový průvod městem na Masarykovo náměstí, doprovodí ho živá hudba. Pořadatelé účastníky vzpomínky žádají, aby si přinesli svoje lampiony a také dobrou náladu. Před kyjovskou radnicí si děti od půl sedmé užijí promítání pohádek, pořadatelé slibují i občerstvení a tichý ohňostroj.

Vinařský maraton
Kdy: sobota 28. října od 09.30
Kde: Velké Bílovice
Za kolik: 1.000 korun na místě v případě volné kapacity závodu

Proč přijít: Na Vinařský maraton, pořádaný spolkem Báječné ženy v běhu, se mohou v sobotu 28. října těšit všichni sportovní nadšenci. Na státní svátek poběží lidé mezi vinicemi, převážně po cyklostezkách mezi obcemi Velké Bílovice, Čejkovice a Vrbice. „Je to závod připravovaný tak, aby se běžcům líbil, a aby se po proběhnutí cílem těšili na další ročník,“ lákají organizátoři.

ZNOJEMSKO:

Lampionový průvod
Kdy: sobota 28. října od 18.30
Kde: u Domu s pečovatelskou službou, Hrušovany nad Jevišovkou

Proč přijít: Město Hrušovany nad Jevišovkou srdečně zve na lampiónový průvod, který připadá na státní svátek 28. října. Sraz všech účastníků je naplánovaný na půl sedmou večer u Domu s pečovatelskou službou. Ten povede alejí zámeckého parku ke sportovní hale, kde lidé společně zasadí strom a opečou špekáčky.

Jak si vyrobit lampion? Podívejte se:

Zdroj: Youtube

Halloween ve Znojemském podzemí
Kdy: sobota 28. října od 13.30
Kde: Slepičí trh 2, Znojmo
Za kolik: 45 korun

Proč přijít: Netradiční prohlídku ve stylu strašidelného halloweenu připravilo pro rodiče s dětmi Znojemské podzemí. V odpoledních hodinách je na programu stezka odvahy, která zabere v rozmezí 15-20 minut. Prověřit si tak mohou svoji dávku odvahy.

Zdroj: Youtube

Světýlkové putování
Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: Vranov nad Dyjí, začátek od Základní školy

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Vranov nad Dyjí pořádá na Den vzniku samostatného československého státu Světýlkové putování pro malé i velké. Začátek dobrodružství je naplánovaný na šestou hodinu večerní, kdy od základní školy vyjde lampionový průvod. Pořadatelé vzkazují všem účastníkům, aby si na akci přinesli vlastní lampiony.

Zdroj: Youtube