BRNĚNSKO:

Tři sestry Open air tour 2023
Kdy: sobota 29. července od 18.00
Kde: nádvoří hradu Veveří
Za kolik: 650 korun

Proč přijít: Kapela Tři sestry zahajuje svou 38. sezónu. V rámci oslav se vydávají na letní Open air tour. V rámci turné odehrají celkem čtyřiadvacet koncertů napříč celým Českem. Jeden z nich se bude konat i v Brně na Hradu Veveří. Své největší hity zde zazpívají v sobotu 29. července. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen. Někdy se styl této kapely označuje také jako pubrock pro její texty s hospodskou tematikou.

Zdroj: Youtube

Tata bojs | Kulturní léto
Kdy: sobota 29. července od 19.00
Kde: Zámek Kuřim
Za kolik: 490 korun

Proč přijít: Nádvoří zámku v Kuřimi vystoupí česká alternativní rocková skupina z pražské Hanspaulky Tata bojs. V rámci Kulturního léta zazpívají na podiu své nejznámější písně. Zakládajícími členy bandu jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě jsou i Vladimír Bár a Dušan Neuwerth. Mezi jejich další koncertní zastávky bude patřit město Telč, Benátky nad Jizerou nebo Lipno.

Zdroj: Youtube

Pop Messe
Kdy: pátek 28. července, sobota 29. července od 14.00
Kde: Stadion Za Lužánkami
Za kolik: jednodenní 1 800 korun, dvoudenní 2 500 korun

Proč přijít: Pop Messe je nový progresivní festival populární hudby. Po dobu dvou dnů od pátku do soboty zakotví ve stadionu Za Lužánkami. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který nabídne vystoupení ostříleného brněnského DJ, Partu vynikajících lidí a další talentované interprety. Vstupné na akci je rozdělené na jednodenní, které stojí 1800 korun a dvoudenní, které vyjde na 2500 korun.

Zdroj: Youtube

Slavnosti jídla a vína
Kdy: sobota 29. července od 11.00
Kde: Městský park Šlapanice
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Ve Šlapanicích na Brněnsku se bude v sobotu 29. července konat podle pořadatelů zaručeně nejchutnější akce v regionu. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku těch nejlepších kuchařů a foodtrucků z blízkého i dalekého okolí. Zájemci budou moci vyzkoušet například mexickou kuchyni, řecký gyros, burgery, makronky a lákadlem může být i široký výběr ořechů slaných i sladkých. Celá akce se uskuteční v městském parku ve Šlapanicích. Chybět nebudou ani atrakce pro děti. O hudební část se postará DJ.

BLANENSKO:

Vesuf festival 2023 - Festival malých pivovarů
Kdy: pátek 28. července od 16.00, sobota 29. července od 14.00
Kde: camp Suchý
Za kolik: na místě - jednodenní 499 korun, dvoudenní 699 korun

Proč přijít: Festival malých pivovarů je po roce opět zpět. Prostranství na louce mezi obcemi Suchý a Velenov opět ožije zpěvem, zábavou a především dobře načepovaným pivem. Festival je dvoudenní. Odstartuje v pátek 29. července, kdy se lidé mohou těšit na vystoupení skupiny Čechomor i Monkey Business v čele s Matějem Ruppertem. V sobotu na podiu zazáří slovenská zpěvačka Katarína Knechtová nebo kapela Buty.

Zdroj: Youtube

Pouť Boskovice
Kdy: sobota 29. července, neděle 30. července
Kde: Růžové náměstí a Masarykovo náměstí, Boskovice
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Poslední prázdninový červencový víkend se bude nést v duchu pouťové zábavy. Boskovice totiž obsadí kolotoče. Děti i dospělí si tak užijí plno dobrodružství na atrakcích, které budou nachystané na Růžovém náměstí. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením a velkou cukrovou vatou.

Zdroj: Youtube

BŘECLAVSKO:

Podivínský mazec
Kdy: sobota 29. července od 10.30
Kde: sraz na Masarykově náměstí v Podivíně

Proč přijít: Domácí traktory klub Podivín a Město Podivín uspořádají v sobotu 29. července traktoriádu Podivínský mazec. Jedná se o sraz a závody podomácky vyrobených traktorů a samohybů. Traktoriáda se v Podivíně koná každoročně, letos zaznamená již 12. ročník . I tento rok traktoristi změří sílu svých strojů ve čtyřech kategoriích. A to 4 x 2, 4 x 4, tovární malotraktory, které mají konstrukční rychlost pomalejší a nejrychlejší kategorie speciály – odpružené nápravy. Nebude chybět ani oblíbená divácká soutěž v pití piva a Kofoly na čas.

Zdroj: Youtube

Hobby westernové závody
Kdy: sobota 29. července od 13.00
Kde: Lanžhot
Za kolik: startovné 300 korun

Proč přijít: Westernové závody ovládnou poslední červencovou sobotu město Lanžhot. Soutěžit se bude hned v několika disciplínách. Jezdci na koních tak budou muset zvládnout barell race, pole bending, flag race nebo speed barrels. Za startovné účastníci zaplatí 300 korun. Po celý den bude zajištěno občerstvení, poté bude následovat večerní volná zábava.

Zdroj: Youtube

HODONÍNSKO:

Oslava výročí mužského pěveckého sboru Malina
Kdy: sobota 29. července od 16.00
Kde: Kozojídky, v areálu sklepů Pod Kříbem

Proč přijít: V Kozojídkách, v areálu sklepů Pod Kříbem oslaví lidé společným zpíváním 35 let od založení mužského pěveckého sboru Malina. Oslava odstartuje ve čtyři hodiny odpoledne. Program dále doplní ženský pěvecký sbor Jahoda a dívčí hudecká muzika. Dále mužské pěvecké sbory Březí, Dolní Dunajovice i Hroznová Lhota. Hrát a doprovázet bude cimbálová muzika Fraj.

Otevřené sklepy – Šardické sklepy dokořán
Kdy: sobota 29. července od 11.00
Kde: Šardice
Za kolik: 800 korun

Proč přijít: V Šardicích se bude konat již 15. ročník oblíbené vinařské akce Šardické sklepy dokořán. Návštěvníci tak zavítají do kouzelné krajiny Moravského Toskánska, která potěší především svým jedinečným pohledem. Šardičtí vinaři zvou všechny příznivce kvalitního a chutného vína k návštěvě svých sklepů. Akce odstartuje v sobotu 29. července od jedenácté hodiny dopolední. Bude připraveno téměř 250 vzorků vín v 17 sklepech.

Zdroj: Youtube

VYŠKOVSKO:

Den princezen a rytířů
Kdy: sobota 29. července od 10.00
Kde: Palackého náměstí 1, Slavkov u Brna
Za kolik: vstupné na místě 450 korun

Proč přijít: Den stvořený pro všechny milovníky pohádek. Na zámku ve Slavkově u Brna bude poslední červencová sobota patřit princeznám a rytířům. Rodiče s dětmi tak naživo uvidí krásné princezny, statečné prince a společně zažijí spoustu zábavy. Akci odstartuje v deset hodin dopoledne známá česká herečka Sabina Laurinová, která se taktéž ukáže v načechraných vznešených šatech. Program bude opravdu bohatý. Potrvá až do šesti hodin večer. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu her, turnajů i na bál s princeznou Růženkou.

Zdroj: Youtube

Noční prohlídky na zámku Bučovice – Frankenstein
Kdy: pátek 28. července od 18.00
Kde: Zámek Bučovice
Za kolik: dospělí 220 korun, senioři 180 korun, děti (6–17let) 70 korun

Proč přijít: Chcete se bát? Zámek v Bučovicích uvede v pátek 28. července divadelní adaptaci světoznámého románu Frankenstein dle spisovatelky Mary Shelleyové. „Tajuplný příběh je o snaze člověka ovládnout sílu přírody. Mladý vědec Viktor Frankenstein má jen jediný cíl, zvítězit nad smrtí. Stvoří však něco, co je nad jeho síly, monstrum obdařené nadlidskou silou a mozkem génia. Podaří se mu ochránit svou rodinu před zlem, které sám stvořil?," lákají pořadatelé. Představení se koná v 18.00, 19.00, 20.00 a 21.00. Organizátoři doporučují včasnou rezervaci vstupenek.

Zdroj: Youtube

Chovatelské trhy exotického ptactva, králíků, holubů a drůbeže
Kdy: neděle 30. července od 7.00
Kde: v chovatelském areálu u vlakového nádraží ve Vyškově

Proč přijít: Chovatelské trhy exotického ptactva, králíků, holubů a drůbeže se na chvíli zabydlí v chovatelském areálu u vlakového nádraží ve Vyškově. V neděli 30. července si lidé mohou zakoupit chovatelské a zahrádkářské potřeby, budky a přenosky, různé druhy krmiv nebo včelařské produkty. Bude zde také zajištěný výkup exotického ptactva a králičích kožek. Pořadatelé připravili zároveň i bleší trhy. Zájemci zde mohou prodat nebo i nakoupit zachovalé oblečení, boty, hračky, známky, tel.karty nebo odznaky.

ZNOJEMSKO:

Šramlfest
Kdy: pátek 28. července, sobota 29. července od 15.00
Kde: ve Znojmě na Káře
Za kolik: jednodenní 400 korun, dvoudenní 650 korun

Proč přijít: Znojmo zažije po dobu dvou dnů festival plný alternativní hudby, pouličního divadla a originálního výtvarného umění. Celá akce se odehraje v prostoru vyhlídkové terasy Na Káře v historickém centru Znojma. Jedná se již o 16. ročník této neotřelé kultury z Česka i zahraničí. V pátek se lidé mohou těšit na vystoupení kapely Šumafuk, Zapaska, B4, Black River Delta, Honeyfeet a v sobotu Mikro Teatro, Chora Sfakion, Krajina Ró, WWW Neurobeat a LBT.

Zdroj: Youtube

Hudební festival Znojmo - Cimbál, víno, oslava
Kdy: pátek 28. července od 19.00
Kde: Nádvoří Louckého kláštera
Za kolik: 320 korun

Proč přijít: Mezinárodní Hudební festival Znojmo je pověstný tím, že dává prostor nejen klasické hudbě, ale i řadě dalších žánrů. Na nádvoří Louckého kláštera proto poslední červencový pátek od sedmi hodin večer zahraje cimbálová muzika v podání Horňácké muziky Petra Mičky a Cimbálové muziky Antonína Stehlíka. Součástí akce bude také tematická přednáška prezidenta festivalu Jiřího Ludvíka k letošnímu hlavnímu festivalovému tématu "Oslava hudbou".

Zdroj: Youtube