Ruprechtov, větrný mlýn

Ubytování: Kamenný mlýn
Cena: 3 690 Kč/noc

close Větrný mlýn v Ruprechtově. info Zdroj: Blanka Sládková zoom_in Větrný mlýn v Ruprechtově.

Lehnout si do postele, zavřít oči a vnímat, že mám nad hlavou dvoutunovou unikátní turbínu. Takové ubytování se dá zažít v kamenném větrném mlýně v Ruprechtově z roku 1873, který se nachází zhruba v polovině cesty mezi okresními městy Blansko a Vyškov. Je jediným větrným mlýnem na světě, který je poháněný takzvanou Halladayovou turbínou. V období od května do září tato technická památka nabízí ubytování pro maximálně šest osob.

Brno, Husova ulice, atomový kryt 10-Z

Ubytování: Kryt ze 2. světové války
Cena: 1049 Kč pro 2 osoby/noc (velitelská místnost)

close Zájemci mohou v Brně přespat v bývalém atomovém krytu na Husově ulici. info Zdroj: Libor Teplý zoom_in Zájemci mohou v Brně přespat v bývalém atomovém krytu na Husově ulici.

Unikátní možnost ubytování až pro 40 osob nabízí atomový kryt s názvem 10-Z na Husově ulici v Brně. Přespat je možné například ve velitelské místnosti, ale také v hlavním štábu, rozhlasové ústředně, ložnici mužstva nebo místnosti pro vojáky. Kryt pochází z období druhé světové války, v padesátých letech tam československá armáda vybudovala atomový úkryt pro politické představitele města a kraje. Naráz se do něj vešlo až pět set osob po dobu tří dnů.

Babí lom, tree house

Ubytování: Babí lom; U Jezevce; Sojčí hnízdo
Cena: 3 600 Kč/noc 

close V lesích na Brněnsku pod vrcholem Babího lomu mezi obcemi Lelekovice, Vranov, Šebrov a Svinošice se nachází hned tři domky na stromě. info Zdroj: Lesy města Brna zoom_in V lesích na Brněnsku pod vrcholem Babího lomu mezi obcemi Lelekovice, Vranov, Šebrov a Svinošice se nachází hned tři domky na stromě.

Přespat na stromě a vnímat přírodu opravdu všemi smysly? Proč ne. V lesích na Brněnsku pod vrcholem Babího lomu mezi obcemi Lelekovice, Vranov, Šebrov a Svinošice se nachází hned tři domky na stromě. Na výběr je z tree housů s názvy Babí lom, U Jezevce a Sojčí hnízdo, které jsou od sebe vzdálené necelý jeden kilometr. Domky postavené na modřínu, buku a douglasce tisolisté jsou vybavené postelemi, kamínky, ekologickou toaletou, a pokud si budete chtít posvítit, zapálíte si lucernu.

Sudy ve vinici, Vinařství pod hradem

Ubytování: Dřevené sudy
Cena: 2 400 Kč/noc

close Ubytování v sudech ve vinici v Klentnici u Mikulova na Břeclavsku. info Zdroj: Vinařství pod hradem zoom_in Ubytování v sudech ve vinici v Klentnici u Mikulova na Břeclavsku.

V Klentnici u Mikulova, přímo pod Pálavou a jednou z jejích vyhledávaných dominant, zříceninou Sirotčího hrádku, nabízí Vinařství pod hradem ubytování ve velkých dřevěných sudech Pálava a Sauvignin přímo ve vinici. Zájemci v nich najdou dvojlůžko, topení i zásuvku a kochat se mohou malebným výhledem do vinice. Ubytování je nožné od jara do podzimu vždy ve dnech úterý-čtvrtek a pátek-neděle.

Obora Radějov

Ubytování: Pozorovatelny zvěře
Cena: 1850 Kč/noc

close Obora v Radějově láká i na ubytování ve srubech sloužících jako pozorovatelny zvěře. info Zdroj: se svolením majitele obory Radějov zoom_in Obora v Radějově láká i na ubytování ve srubech sloužících jako pozorovatelny zvěře.

Užít si pobyt v přírodě bez elektřiny a s obědem uvařeným na plechových kamnech si mohou zájemci při ubytování v některém ze srubů sloužících jako pozorovatelny zvěře v oboře Radějov na Moravském Slovácku. Lákavé jsou pro výletníky, kteří se těší dny bez elektřiny, noci s petrolejkou a pro vodu si rádi dojdou ke studánce. Lákat je bude příležitost zahlédnout jeleny, daňky, divočáky, lišky nebo jezevce.

Zámecké apartmány, Letovice

Ubytování: Renovované apatrmány
Cena: 6 000 Kč/noc

close Zámek v Letovicích na Blanensku láká k romantické noci v zámeckých apatrmánech. info Zdroj: zámek Letovice zoom_in Zámek v Letovicích na Blanensku láká k romantické noci v zámeckých apatrmánech.

Romantickou noc v zámeckém apartmánu si mohou užít zájemci na zámku v Letovicích na Blanensku. Desítky let chátrající zámek prošel od roku 2004 rozsáhlou obnovou. Díky tomu nabízí milovníkům romantiky a historie příležitost strávit noc ve dvou renovovaných apartmánech. Do Na výběr mají apartmá novomanželské nebo hraběnky Edity. Obě jsou vybavené historickým mobiliářem. K zážitku patří prohlídka zámeckých interiérů i snídaně na terase.

Koňská farma Lechovice

Ubytování: Selské pokoje 
Cena: od 750 korun/noc

close Ubytování na farmě v Lechovicích na Znojemsku. info Zdroj: Horse Farm Lechovice zoom_in Ubytování na farmě v Lechovicích na Znojemsku.

Najít chvíli klidu poblíž hlavní spojnice mezi Znojmem a Brnem mohou najít návštěvníci koňské farmy v Lechovicích. K odpočinku lákají pokoje spojující selský styl a moderní vybavení. K odpočinku pak zve rozlehlá zaharada. Protože se farma věnuje chovu koní, nabízí hostům i možnost projížděk, aby si vyzkoušeli, jak krásný je pohled na svět z koňského sedla.

Pozn.: ceny ubytování jsou platné pro rok 2022.