V úvodních zápasech se představili mladí kluci, kteří i na svůj věk předvedli nevídané výkony. Svoje síly si v ringu změřili například Jakub Květoň a Ivan Horbach, který dokázal neskutečným způsobem otočit zápas na svoji stranu, a také si za svůj výkon odnesl zasloužený bonus večera ve výši 10 tisíc korun.

Napětí se v průběhu večera stupňovalo a všemi očekávaný hlavní zápas, ve kterém proti sobě stáli aktéři dvou suverénních, brněnských gymů, Hron Gym Gauny Team a Muay Thai Brno, byl opravdovou podívanou. Jedním z bojovníků byl Samuel Dirda, který za sebou měl neskutečnou podporu fanoušků, nicméně na mistra České republiky v K1, Gabriela Belzu mu síly nestačily. Oběma borcům patří obdiv za divokou přestřelku. Celý večer byl vzrušující a i jako laik, jsem z ringu nemohla spustit oči.

Rouchovany slavily tradiční hody. Veselá nálada zaplavila celou obec
Rouchovany slavily tradiční hody. Veselá nálada zaplavila celou obec

A kdy se můžeme těšit na další galavečer a odvety? Podle organizátorů se druhého AMAP Fight Night dočkáme v průběhu zimních měsíců.

Svůj pohled na galavečer nám nabídnul vítěz hlavního zápasu Gabriel Belza. „ Atmosféra byla top! Kluci tento galavečer pořádali poprvé, dali si záležet a moc se jim to povedlo. Neskutečně jsem si užil jak to bylo nabité a kolik přišlo lidí. Jen mě mrzí, že jsem nevybojoval bonus večera, ještě když jsem byl docela podceňovaný. Každopádně jsem vyhrál a doručil do Hronu (Hron Gym a Gauny Team) vítězství.“

Vyjádření na účet organizace AMAP Fighting poskytl také trenér Ivana Horbacha, jež si odnesl bonus večera, Mykhaylo Pryymachuk. „Tohle přesně potřebují naši amatérští zápasníci, aby měli chuť se posouvat a jít dál za svým cílem. Takové galavečery přesně potřebujeme! Těšíme se na další a myslím, že jsme ukázali, že na dalším nesmíme chybět…“

MICHAELA SKOUMALOVÁ