Možná neuškodí na začátek trocha historie. Pan Kříž vlastní firmu, ve které renovuje dnes již historické autobusy. Když chtěl oslavit 20. výročí trvání firmy, napadlo ho uspořádat setkání těchto autobusů, aby se na ně nezapomnělo.

O 1. ročníku jsem se dozvěděl dá se říct náhodou. Jako fanda historie našich autobusů jsem tam nemohl chybět, protože je to krásná akce. Je pravda, že na prvním ročníku nepršelo, ale přímo lilo, ale mohu říct, že tehdy pršelo štěstí. Postupně jsem na tuto akci začal jezdit i s kamarády a mohu říct, že toto setkání starých autobusů je rok od roku lepší. Chtěl bych vyslovit své velké uznání a poděkování celé rodině Křížů za pořádání této akce. Není to nijak jednoduché vše zajistit a hlavně také spočítat autobusy, aby se vešly na parkoviště.

| Video: Youtube

Je kolem toho ještě spousta dalších věcí, které se musí zorganizovat, tak aby všechno "klapalo" a také vše zajistit tak, že každý kdo ke Křížům, jak říkáme mezi kamarády, přijde nebo přijede, našel tam vše co se mu líbí. Mezi autobusy, nákladními automobily, osobními automobily, veterány, motocykly je na co se dívat a poučit se. 

O této akci bych mohl psát ještě hodně dlouho, ale mám lepší nápad. Pokud vás zajímá historie našich autobusů, nákladních automobilů, osobních automobilů a motocyklů, udělejte si ke konci srpna čas a přijeďte do Telnice na Veterán bus Kříž a jsem přesvědčený, že nebudete litovat.