Kurt Gödelse narodil v Brně, většinu svého dospělého života však přežil vPrincetonu, kde působil na Institutu pokročilých studií. Říká se, že je to nejvýznamnější logik od časů Aristotela. Jeho slavné Věty o neúplnosti změnily už navždy pohled na matematiku. Celý život však trpěl psychickými problémy a měl strach, že mu někdo do jídla dá jed. Autoři původního scénáře a inscenačního konceptu jsou režisérka Eva Lietavová a dramaturg Patrik Boušek.

Brno 31.7.2020 - karnevalovým průvodem začal loni Brasil Fest Brno
Velkolepý karnevalový průvod i koncerty. Brasil Fest roztančí Brno. Podívejte se

Život Kurta Gödela byl plný bizarností i složitých dějinných i osobních událostí. Jeho objevy a okruhy vědy, kterými se zabýval, jsou velmi abstraktní a pro laickou veřejnost těžce srozumitelné. Fascinující byla však jeho touha objevovat vnitřní mechanismy fungování světa, jeho zvědavost avneposlední řadě jeho víra, že svět je ve své podstatě dobrý a logický. Věřil taky vživot po životě, jenom za svého života nedokázal vytvořit pro tuto svoji teorii důkaz. Tvůrci inscenacepřibližují publiku zapomenutého rodáka zBrna, jeho život a jeho specifický světonázor.

Premiéra a první reprízase uskuteční 28. a 29. července jako součást programu festivalu Meeting Brno v bývalé brněnské káznici vždy od 21:00 hodin.

scénář: Patrik Boušek a Eva Lietavová

hrají: Petr Hanák, Lucie Hrochová, Veronika Všianská

hudba: Ondřej Zámeční

kscénografie a kostýmy: Klára Vincourová

produkce: Vanda Klestilovásvětla: Bohdana Sýkorová

dramaturgie: Patrik Boušek

režie: Eva Lietavová

Za odborné konzultace, nekonečnou trpělivost a nadšení děkujeme Marii Králové.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury, a ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze a spolkem Tripitaka.

LUCIE OŠMEROVÁ