Brno Banshees s Prague Pegasus si po sedmi odehraných zápasech odvezly sdílené 11. místo z celkových 24 týmů. Jedná se o nejlepší český famfrpálový výsledek na mezinárodním turnaji. Po loňské premiéře se brněnskému týmu letos povedlo zaskočit nejednoho soupeře a sehrát vyrovnané zápasy i proti silnějším soupeřům. „Hráli jsme na hranici našich možností. Velká rána přišla už ve druhém zápase, kdy se nám zranila hráčka a my tak museli narychlo změnit sestavy,“ komentuje trenér týmu Ondřej Hujňák.

Že se změna vyplatila, ukázal dle jeho slov hned další zápas, kde brněnští hráči předvedli vyrovnanou hru proti bronzovým medailistům Vienna Vanguards. Tým Brno Banshees se celkově v průběhu sezóny potýkal s nedostatkem ženských hráček, který zkomplikoval právě i turnajovou soupisku. Nikdo proto neočekával, že by se tým mohl probojovat na 11. místo. „Vzhledem k problémům při skládání sestavy týmu jsme věděli, že letošní turnaj bude těžký. Výsledek je pro nás velkým úspěchem a zaslouženou odměnou za dobré výkony,“ popisuje kapitán Brno Banshees Jan Štěrba, který zároveň doufá, že takový úspěch bude dobrým odrazovým můstkem pro další vývoj týmu.

Tréninky brněnského týmu jsou otevřeny pro všechny nováčky, kteří by si tento netradiční sport chtěli vyzkoušet. Zájemci mohou trénující hráče najít vždy v pondělí a čtvrtek od 18 do 20 hodin na Bzzzukotu v Juliánově. Famfrpál je dynamický plně kontaktní smíšený sport, který hrají už tisíce hráčů po celém světě. Ve hře se kombinují prvky rugby, házené a vybíjené. Na hřišti má každý tým tři střelce, brankáře a dva odrážeče, ve dvacáté minutě se k nim připojuje chytač. Stejně jako například v hokeji mohou hráči famfrpálu neomezeně střídat, hrající sestava musí mít podle pravidel na hřišti vždy nejvýše čtyři hráče stejného pohlaví. Ve hře jsou čtyři míče, jeden camrál, kterým se skóruje skrz obruče, a tři potlouky, které slouží k vybíjení protihráčů. Právě z toho vychází nový anglický název pro tento sport „quadball“, na české půdě však zůstává název famfrpál.