Letos se mezi zapojenými městy objevuje Liberec, který tak doplnil loňskou pětici (Praha, Plzeň, Brno, České Budějovice a Karviná). Základní myšlenkou Ledových měst je poskytnout aktivní využití volného času o pololetních prázdninách, vytvořit příležitosti navštívit zajímavá místa naší republiky s atraktivními historickými, kulturními, sportovními i vzdělávacími zájmovými body a zviditelnit města, která jsou otevřená dětem a podporují jejich volnočasové aktivity v době prázdnin a v mimosezonním období.

„Ledová města jsou určena rodinám i organizovaným dětským skupinám a navazují na úspěšnou akci Ledová Praha, kterou Pionýr pořádal v letech 2001-2021 a které se pravidelně účastnily tisíce dětí z celé republiky,“ doplňuje předsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová s tím, že partnery akce jsou města a instituce, které v mnoha případech nabízejí program a vstup se slevou či zcela zdarma.

Bolek Polívka zahájil výstavu Plátno a Štětec z dílny skupiny Aťas Umřeme slavní
Bolek Polívka zahájil výstavu Plátno a Štětec z dílny skupiny Aťas Umřeme slavní

V Brně na účastníky čeká 12 míst, kde je možné využít zvýhodněné vstupné s tzv. Ledovou kartou. Tu si účastnící zdarma stáhnou po přihlášení na akci na stránkách. Navštívit je možné například Technické muzeum, hrad Špilberk, Zoologickou zahradu, Sklep pod novou radnicí, Kostnici u sv. Jakuba, Labyrint pod Zelným trhem, Výstavu modulových kolejišť a mnoho dalšího.

Mimo to vše Ledová města budou letos opravdu na ledu. Ve všech ledových městech naleznete jako zájmový bod i zimní stadion s ukázkou curlingu. V Brně se Curlingová hala nachází v areálu bývalé Zbrojovky a navštívit ji můžete v pátek 14:00–18:00. Vstup bude zdarma, ale před vstupem na led nezapomeňte na čisté tenisky. Nečistoty z obuvi ledu neprospívají.

Pionýr očekává, že se v šesti městech do akce zapojí zhruba 15 tisíc návštěvníků. V předchozích dvou ročnících do Brna na Ledové města dorazilo vždy přibližně 800 osob a věříme že tento rok dosáhne počtu až 1000 osob.