V hale Sokola Brno I v Kounicově ulici, na Špilberku, na atletickém oválu Rosničky, na přehradě i ve Šlapanicích u Brna budou sokolové bojovat o vítězství. V areálu Sokola Brno I (uvnitř i na venkovním hřišti) předvedou návštěvníkům hromadné skladby, při nichž jich bude cvičit až 600 naráz.

V pátek 10. června budou v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicova a Cihlářská nejen pro děti připraveny disciplíny Sokolského odznaku zdatnosti, při nichž si každý může přesně zjistit, jak na tom je se svou výkonností. Chcete vědět, co vás čeká? Podívejte se na stránku věnovanou Sokolskému odznaku zdatnosti.

V sobotu se hlavní pozornost upře na závody ve šplhu na Hranolové věži na Špilberku, turnaj v beachvolejbale, který hostí Sokolské koupaliště na přehradě, a na hromadné pódiové skladby, které sokolové předvedou v hale Sokola Brno I. Jejich pořadí a celý program si můžete prohlédnout zde. Odlehčenou atmosféru nabídne mítink veteránů atletiky na stadionu u Rosničky. Připraveny jsou i soutěže pro příchozí. Veteráni budou například soutěžit i o nejlepší pekáč buchet (ráno napečených).

V neděli zažije Brno Sokolský průvod městem, který půjde ve čtyřstupu od Besedního domu ulicemi Opletalova, Joštova, Kounicova, Sokolská a na Stadion Sokol Brno I - vstupem do venkovního areálu. Řazení začne ve 12:30 a průvod vyrazí ve 13 hodin. Poté je v areálu Sokola Brno I připravena přehlídka hromadných skladeb včetně ukázek folklóru, kterému se sokolové také věnují. Vstup na všechny akce je zdarma.

Jiří Reichl