Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., se rozhodla poslední prosincový týden spojit nejen s oslavami konce roku, ale také s oslavou sportu. Pro děti a jejich rodiče naplánovala akci s názvem Dny sportovišť města Brna. Od 27. do 29. prosince se po celém Brně otevřou sportoviště zcela zdarma.

„Po roční pauze, kdy byla sportoviště z důvodu koronaviru zavřená, znovu nabízíme Brňanům možnost užít si zdarma relax i sport. Věříme, že návštěva sportovišť bude příjemným zpestřením vánočních svátků, díky kterému mohou rodiny trávit čas společně a zároveň aktivně,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna. „Již tradičně si děti i dospělí mohou zajít zabruslit na kluziště u hal Vodova nebo na ledovou plochu za Lužánkami. Pro ty, kteří během hektických svátků hledají odpočinek, se zdarma otevírají brány Lázeňského a relaxačního centra Rašínova,“ prozrazuje Hladík.

V Brně se otevře přes deset sportovních areálů. Milovníci vody určitě ocení program v Aquaparku Kohoutovice, kde se každý den uskuteční soutěž v jízdě na toboganu. V Městském plaveckém stadionu Lužánky si lidé budou moci již tradičně zařádit na paddleboardech, skákacích vodních atrakcích či při aquazorbingu.

Zájemci mohou veškerá sportoviště zapojená do akce navštívit zdarma. Na některá z nich si ovšem musejí místo předem rezervovat v systému, se sputsil 15. prosince na adrese www.dnysportovist.cz. „Věříme, že díky rezervacím bude pobyt na sportovištích pro návštěvníky příjemnější. Budou mít jistotu, že se dostanou dovnitř a zároveň se nebudou muset tlačit v davu lidí,“ vysvětluje Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která akci pořádá.

Kromě městských sportovišť se letos do akce zapojí také lezecká stěna Hudy ve Vídeňské ulici, Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole nebo Sportareál Družstevní. Přehled všech zapojených sportovišť a registrace jsou dostupné zde.

Michaela Dittrichová