Součástí vernisáže bude křest knihy Vino fatale, obsahující téměř dvě stovky Slívových černobílých i barevných kreseb, litografií, leptů a maleb, aforismů na téma víno, vinárny, vinice, vinaři, přípitek, láhve, vývrtky, viněty…

 Český grafik, karikaturista, ilustrátor, malíř, textař, básník i tvůrce aforismů Jiří Slíva vystudoval Vysokou školu ekonomickou a pracoval jako odborný pracovník Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Kreslením se začal živit v roce 1979, od té doby se jeho kresby pravidelně objevují v časopisech doma i v zahraničí. Vystavuje po celém světě, ilustroval více než 170 titulů a publikoval dvacet knih vlastního kresleného humoru v Česku, Německu, Švýcarsku, USA a Francii. Je také držitelem řady mezinárodních ocenění. Vedle výtvarných aktivit se věnuje psaní veršů pro děti a je členem skupiny Grafičanka, která sdružuje hudebně nadané české grafiky.

Říká se, že veselá mysl je půl zdraví. Obzvláště v době covidové, která umí být velmi neradostná, může jemný, inteligentní a mile absurdní humor Jiřího Slívy na výstavě Klauni a jiné grafiky ve foyer Divadla Bolka Polívky potěšit a pobavit.

VLADANA BROUKOVÁ