„Festival byl několik let těsně propojen s Maratonem hudby Brno. Letos však tam, kde jeden skončí, druhý teprve začne. Nabízíme tak pestrý program živého umění ve městě, ale zároveň se snažíme nezahltit návštěvníky a místní pouze po jeden nabitý víkend,” uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková. „Propojením obou festivalů bude nedělní vystoupení nového cirkusu s názvem Nautilus, které vás přenese do světa vědecko-fantastické literatury,“ dodala. Dobrodružná groteska inspirovaná tvorbou Julese Verna vás vtáhne do hlubin moří 14. srpna ve 21 hodin na náměstí Svobody.

V podvečer od 15. do 18. srpna můžete v centru města pod krokodýlem nebo u Jošta potkat malá divadelní představení, ať již pohádky na přání od Matěje Záhoříka, environmentální pohádku Erreka Maki či čarovné příběhy inspirované životem a básněmi španělské básnířky Glorie Fuertes, obojí v podání divadla Mikro-teatra.

Brasil Fest Brno nabídl parádní podívanou.
Úžasná podívaná. Z kostýmů i výkonů tanečnic na Brasil Festu přecházel zrak

Hlavní program čeká návštěvníky o víkendu 19. až 21. srpna. „V loňském roce se nám jako hlavní pódium osvědčil Björnsonův sad, který je oázou klidu na okraji nejužšího centra. Od pátku do neděle si zde můžete užít představení a koncerty, které pobaví děti i dospělé. Osobně se těším na koncert romských rytmů kapely Bachtale Apsa, se kterými vystoupí herečka a zpěvačka Bára Hrzánová,” zve Janulíková. Rodiny s dětmi mohou zhlédnout několik pohádek a příběhů, například ten o městě stromů Stromocity, vyprávění o tyranosaurech a stegomyších s názvem Dinosauří pohádka nebo pohádkový kabaret s lidovými písničkami O Krahulíčkovi. Večery pak rozvíří hudební stand up a koncerty kapel.

Bohatý program v Björnsonově sadu doplní v pátek a sobotu odpoledne pódium na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku. Těšit se můžete na koncerty, DJské sety, storytelling i další pohádky.

Hana Novosadová