Soutěží světového okruhu se zúčastní přes 800 tanečních párů z více jak 40 zemí a 4 kontinentů. Českou republiku bude reprezentovat také taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak, který v srpnu získal historicky první titul mistrů světa v tanečním sportu pro Českou republiku. Na WDSF Mistrovství světa profesionálů v kombinaci v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové (28.–29. 8. 2022) David s Tarou zvítězili ve všech deseti tancích a soutěž tak jasně a zaslouženě ovládli. „Titul mistrů světa nám dal ještě větší motivaci se tanečně posunout a chceme divákům Brno Open předvést ten nejlepší výkon,” říká Tara Bohak a její taneční partner David Odstrčil dodává: „Bude to naše první soutěž na domácí půdě od zisku mistrovského titulu a nesmírně se těšíme na domácí publikum.”

Sobotním galavečerem s finále World Open v latinsko-amerických tancích a finále profesionálů ve standardních tancích diváky provedou Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupí hvězdy oblíbené TV show StarDance, světové taneční hity zazpívá Tereza Černochová.

Zajímavým zpestřením bude 7. ročník Poháru partnerských měst, ve kterém se utkají týmy partnerských měst Brna – tedy týmy Bratislavy, Moskvy, Stuttgartu, Kaunasu a Vídně. Pro mladší i starší věkové kategorie jsou připraveny doprovodné mezinárodní soutěže, v jihomoravské metropoli se tak představí taneční páry všech věkových kategorií z celého světa.

„V rámci letošního jubilejního 20. ročníku Brno Open bych diváky rád pozval na sobotní večer, který je mozaikou toho nejzajímavějšího, co tato soutěž nabízí. V sobotním galavečeru uvidíte nejen hvězdy StarDance, světovou taneční špičku, ale také historicky první mistry světa v tanečním sportu pro ČR Davida Odstrčila a Taru Bohak,” zve Jan Tománek, organizátor soutěže, známý tanečník, trenér a porotce StarDance.