V pátek se areál vedle hradu Veveří otevře hudebním nadšencům ve tři hodiny odpoledne a zahraje dále i Xindl X a kapela Botox. V sedm hodin večer vypukne oblíbené a tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Karneval je na festivalu Hrady CZ už tradicí, vítězové letos mohou získat například volné vstupenky na další ročník festivalu a atraktivní věcné ceny. V sobotu se areál otevře v deset hodin dopoledne a festivalový areál rozezní také Pokáč, Trautenberk, Vypsaná Fixa či Visací zámek. Sobotní program dále nabídne koncerty kapel UDG nebo Botox.

Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradu Veveří. „Jsme velmi rádi, že po dvou smutných letech se letos Hrady CZ mohou opět rozvinout v plné šíři, a to i na hradě Veveří, kde to máme moc rádi. Věříme, že si návštěvníci festivalu opět užijí nejlepší muziku a pohodu se svými přáteli na jedné z nejhezčích památek Jihomoravského kraje,“ říká jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

Brasil Fest Brno nabídl parádní podívanou.
Úžasná podívaná. Z kostýmů i výkonů tanečnic na Brasil Festu přecházel zrak

Organizátoři akce letos opět vsadili na tuzemskou poprockovou klasiku. „Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill, Mirai a Tomáš Klus zní už několik let z éteru, obsazují špičky rozhlasových hitparád a tvoří i základní kostru hudebního programu letošních Hradů,“ doplňuje spoluorganizátor Viktor Souček.

V areálu budou zálohované vratné kelímky na pivo a návštěvníci najdou místa s barevnými a textově označenými nádobami na tříděný odpad. Hrady CZ nabídnou také sportovní hřiště pro děti, aby si hudební atmosféru spojenou s výletem na hradní památky mohly užít celé rodiny. Kreativní návštěvníci se mohou zapojit do fotosoutěže se slosováním o hodnotné ceny.

Lístek na pátek si mohou zájemci do dne před akcí zakoupit za zvýhodněnou cenu osm set korun, na sobotu devět set korun, permanentku na oba dny pak za 1450 korun. Na místě bude vstupné stát 890 korun na pátek, 990 korun na sobotu a permanentka šestnáct set korun.

Klára Bobková