Film se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

„Je to první film v československé kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Žádný jiný film se dějově neodehrává tady a teď,“ říká režisér filmu Robert Sedláček.

„Ve filmu je skvělá ta jednotná linka času. Při sledování cítíte ten časový tlak, který udržuje diváka po celou dobu v totálním napětí,“ dodává představitel jedné z rolí Igor Bareš.

V pohádce Princ Mamánek se před kameru téměř po 30 letech vrací představitelka Arabely Jana Nagyová. Hlavní roli jejího syna ztvární Jan Budař.
V pohádce Princ Mamánek se před kameru vrací Arabela. Hudbu k ní natáčeli v Brně

Thriller Promlčeno je mezinárodně oceňovaný napínavý snímek, který si odvezl ceny například z festivalu v New Yorku, Los Angeles, Stockholmu a dalších.

Projekce filmu v brněnském kině Scala začíná ve 20 hodin. Po promítání zažijí diváci zajímavé setkání. Kdo dorazí? Režisér Robert Sedláček, herečky Bára Bočková, Denisa Barešová a Julie Šurková a herci Igor Bareš, Michal Dalecký a Karel Jirák.

Návštěvníci, kteří do kina v ten den zamíří, budou mít šanci získat nový iPhone, filmový plakát s podpisy Karla Rodena a Báry Bočkové, víno ze speciální edice Karla Rodena s jeho podpisem a další ceny.