Hlavním bodem události bylo uvedení čtyř informačních panelů s tématem klimatické krize. Tyto panely se budou po dobu tří měsíců nacházet právě na Slovanském náměstí, kde si občané budou moci přehledně přečíst o tom, proč a jak změna klimatu probíhá, o jejích rizicích pro planetu i ekonomiku a hlavně, co pro zmírnění jejich dopadů můžou dělat.

Celou akci zahájil školní sbor s pásmem písní, okolo parku pak byly rozesety různé stánky s ekologickým zaměřením. Královopolská komunita si mohla přijít nechat zdarma opravit kolo, vegansky a vegetariánsky se občerstvit, donést své staré oblečení a vyměnit ho za nové, pro děti pak byl připraven stánek s drobnou upcyclingovou výrobou. Na závěr si studenti a studentky pro návštěvníky připravili krátký kvíz o klimatické změně, vycházející právě z instalovaných panelů. 

Dokážeme klimatickou krizi vnímat komplexně? Kdo je za ni odpovědný a jak s ní můžeme pracovat? To vše se můžete dozvědět právě na těchto informačních panelech, které budou na Slovanském náměstí dostupné až do konce září tohto roku.

Jiří Šimčík