Tak, jak už to na těchto benefičních koncertech někdy bývá „člověk míní a osud mění“, tak dopoledne, v den koncertu volala herečka Michaela Tomešová, známá například z primáckého seriálu Modrý kód sestřičky, že se nakazila nejspíše chřipkou od svých dětí a tak na koncert přijet nemůže. A poslala všem přítomným divákům alespoň telefonický pozdrav. A tak produkci nastal problém, koho narychlo z dalších interpretů oslovit a nakonec se podařilo sehnat a přemluvit zpěváka a bývalého kamioňáka Jiřího Zonygu a ten, bez jakéhokoliv přemýšlení nabídku přijal, byť byl v tu dobu na výletě na kole v okolních lesích.

A tak se sjelo na pálavském území hned několik interpretů. Celý koncert začal mluveným slovem i zpěvem producent a zpěvák v jedné osobě, který tento benefiční koncert produkuje už sedmým rokem, Martin France. Poté ho vystřídal svými převážně muzikálovými songy Jan Kříž, který spěchal obětavě po svém vystoupení za rodinou. A po něm vystoupila jako první žena večera herečka, muzikálová zpěvačka a moderátorka Yvetta Blanarovičová, která následně uvedla svého už výše zmiňovaného kolegu Jiřího Zonygu, který se při zpěvu zároveň bravurně doprovodil na kytaru. No a po té přišlo na řadu losování dárků pro tři šťastné výherce z řad vylosovaných diváků, kteří obdrželi dárkové tašky společnosti Dermacol, a víno od zpěváka legendární skupiny Lucie, Davida Kollera.

Atraktivní expozice Archeoparku Pavlov nabízí díky moderním audiovizuálním technologiím možnost putovat do pravěku všem generacím návštěvníků.
Lovci mamutů, pohřby a temné rituály. Lidé se v Pavlově vrátili do minulosti

Po něm už následovala hvězda hlavního večera Heidi Janků, která dorazila se svým psím miláčkem Edou. Na závěr celého večera nemohl chybět Heidin hit Když se načančám, kdy přišli na jeviště zpívat všichni zpěváci tohoto benefičního koncertu.

A jelikož zpěváci zpívali na Moravě, starosta vedlejších Dolních Dunajovic Josef Hasník všechny přítomné interprety potěšil v zákulisí nefalšovaným moravským burčákem.

V rámci celé této povedené trachtace se pro Debru podařilo získat s přispěním jednoho z přítomných sponzorů částku přes 32 tisíc korun a bylo zároveň určeno i datum pořádání dalšího ročníku koncertu, a to 17. září 2022. 

Martin France