K Brasil Festu neodmyslitelně patří tradiční karnevalový průvod srdcem Brna, který byl letos okořeněn speciální tematikou „200 Anos“. Nesl se totiž v duchu oslav 200 let od osvobození Brazílie a zároveň 200 let od narození moravského přírodovědce Gregora Johanna Mendela.

V rytmu brazilské samby se průvod vydal z Moravského náměstí na Zelný trh. V průvodu bylo víc než 150 účastníků. Přihlížející dostávali do varu díky rytmům samby, bubnům a atmosféře pravého karnevalu jako v Riu. Průvodu se tradičně zúčastnila také ambasadorka festivalu a tanečnice Veronika Lálová, která zazářila přímo i na karnevalu v Rio de Janeiru, kde byla vybrána mezi nejlepších 10 tanečnic.

Věřím, že se z Brasil Festu postupně stane další tradiční a vyhledávaná brněnská letní akce. Průvoden akce neskončila, ale pokračovala programem na Zelném trhu, náměstí Svobody, Jakubském náměstí, nádvoří Staré radnice a neděními workshopy pro děti i dospělé v parku Lužánky. Exotická akce nabídla i koncert brazilského kytarového dua Paulo Bellinati & Cristina Azuma nebo Latino tančírnu na Moravském náměstí.

Laťka tohoto festivalu pro pořadatele bude muset výš a výš, když je o ni takový velký zájem. Děkujeme za tak super akci.

Honza Král

Video: https://www.youtube.com/watch?v=_h6pQkrBZE0