Argema kvůli nařízením vlády souvisejícím s pandemií covidu v předchozích dvou letech nemohla koncertovat, o to větším množstvím koncertů potěší své fanoušky v letošním roce. V Rosicích byla její předkapelou rocková skupina STÍNY, která pochází z Oslavan u Brna. Početné publikum složené z dříve i později narozených se od začátku nahrnulo před pódium, tančilo a zpívalo a nevzdalo to ani u písničky Když sem šel z Hradišťa. Fanoušky samozřejmě potěšily především prověřené hity, jako jsou Jarošovský pivovar, Řád je zákon, Vyznání, Tohle je ráj, Modrý pondělí a jiné.

Argema je moravská rocková hudební skupina původem z Hodonínska. Začínala v Čejkovicích, odkud pochází zakládající člen, bubeník a aktuální frontman kapely Josef Pavka. Kapela si letos připomíná čtyřicáté výročí svého vzniku. Narozeniny slaví koncertním turné, které bude mít 72 zastávek. Nejbližší koncert se odehraje 29. dubna v klubu Panorama ve Velkém Meziříčí. Turné završí 1. října koncertem v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou.

Kapelu potkaly i smutné chvíle, když po dlouhé nemoci zemřel její dvorní skladatel a autor spousty argemáckých hitů, původní zpěvák kapely Zbyněk „Bobr“ Horák, který Argemu s Pepou v roce 1982 spoluzakládal. Loni na podzim se mu kapela rozhodla vzdát poklonu tím, že natočí jeho 16 největších hitů. V říjnu tedy začalo natáčení CD, kterému dali název „Vzpomínky na Bobra“.

Ján Hlaváč