Pod dohledem svých učitelů již dříve pilně trénovali a čekalo je velké soutěžní klání, během kterého čtyřčlenné týmy otestovaly své schopnosti postřehu, logiky a paměti. Zúročili tak dřívější trénink v předem stanovených hrách a určených pravidlech. Příprava na školách probíhala s nucenými přestávkami dva roky, protože kvůli karanténním opatřením byl turnaj dvakrát odložený. Díky tomu ale děti získaly více času na přípravu s herními sadami, které byly dodány z projektu MAP Šlapanice. Učitelé se v počátcích přípravy účastnili setkání, jejichž hlavním cílem bylo řádně se seznámit s pravidly. Že obsahem několika odpolední bylo zkrátka si s kolegy z jiných škol pořádně zahrát čtyři vybrané hry netřeba dodávat.

Za odborným výběrem her i komplikovanou organizací herní části turnaje stojí pracovníci z HRAcího a DEskového Centra Legie z Hradce nad Moravicí. Jsou to praví odborníci na deskovky a je to znát. Vypracovali složitý herní algoritmus, který byl připraven tak, aby si každý soutěžící zahrál s každým a vítězové postupovali v průběhu napínavého dopoledne až ke zisku nejvyššího bodového skóre. Na dodržování pravidel dohlíželi čtyři zdatní rozhodčí. Před polednem bylo již možno vyhlásit jak vítězné týmy, tak nejúspěšnější jednotlivé hráče, kteří nasbírali nejvyšší počet bodů. Všichni výherci obdrželi skvělé ceny – balíčky krásných deskových her, které se jen tak neomrzí. Oceněna byla první tři místa soutěžních týmů a první tři místa nejlepších jednotlivců. Vítězné místo v soutěži týmů získali žáci ZŠ a MŠ Telnice, nejúspěšnějším hráčem byla pak zvolena Lucie Kovaříková ze ZŠ a MŠ Pozořice.

Turnaj v logických a deskových hrách je jednou z aktivit dlouhodobého projektu MAP Šlapanice, do kterého je zapojeno 51 základních i mateřských škol z okolí Brna.

Eva Kreizlová

MAP Šlapanice