Skupina Kern vznikala od roku 1978, členové se ovšem neustále měnili a název ještě nebyl jasný. Kapela se ustálila v roce 1981 v sestavě Jaroslav Kronek, Slávek Karásek, Tony Vodička, Libor Machata, Karel Vodička.

Za písně Blízko nás a Exploze snů získala kapela Zlatý triangl a v roce 1991 se dostala na třetí místo v anketě Zlatý slavík. Na koncertě zazněly i ty nejznámější hity.

Kapelu Turbo v říjnu 1981 založil plzeňský kytarista, zpěvák a skladatel Richard Kybic. Porozumění našel u svého bývalého spoluhráče ve skupině Bumerang Jiřího Langa, ex-člena pražských Marsyas Jiřího Vondráčka, a klávesisty Ladislava Rýdla, zakrátko nahrazeného Martinem Laulem.

Dnes je kapela v sestavě Miroslav Chrástka – kytary, zpěv, Karel Mecner – klávesy, vokály, Jirka Lang – bicí, zpěv, Petr „Bob“ Šťastný – basa, vokál.

V Rosicích zazněly velké hity: Hráč, Chtěl jsem mít, Díky, já jdu dál, Je to jízda, Krásným dívkám, Přestáváš snít, Láska z pasáží, Kdo z nás je vinný a jiné.

Publikum pařilo, tančilo a nescházel ani zpěv, což je velké poděkovaní kapelám za jejich výkon. Jsme rádi, když je publikum různého věku a společně se baví.

Ján Hlaváč