I díky podobným úspěchům má klub, který v roce 2007 vznikl spojením dvou sousedních klubů FK FC Žabovřesky a FK Komín, obrovskou základnu složenou z 250 dětí. „Dá se říct, že po Zbrojovce a Líšni jsme v počtu dětí třetí největší v Brně,“ dodává Pavel Crhan.

Úspěšní odchovanci

Do FC Svratka Brno se sjíždějí děti nejen ze Žabovřesk a Komína, ale také z Bystrce, Králova Pole, Kohoutovic a středu města. „Máme i spoustu odchovanců, kteří hrají vyšší soutěže. Například Lukáš Endl, který hraje za Zbrojovku Brno, Adam Stejskal v Salzburku nebo Richard Bílý za Olomouc,” vyjmenoval některé z úspěšných odchovanců Pavel Crhan.

Rozšíření možností pro trénink

V současné době se klub snaží o to, aby získal víc tréninkových hřišť. Ta současná mu ani zdaleka nestačí. „Plánujeme nové hřiště u golfových odpališť v Žabovřeskách. První z nich vznikne díky participativnímu rozpočtu města Brna Dáme na vás. Ale pracujeme i na dalších,” podotkl Pavel Crhan.

Podle něj teď všechny kluby řeší i další výzvu, a tou je návrat dětí ke sportu po covidové pauze. „Mnoho z nich během covidu s fotbalem skončilo. Musíme se snažit děti přivést ke sportu zpět. A k tomu mají pomoci právě i lepší podmínky pro trénování,” uzavírá Pavel Crhan.