Přispět do sbírky mohou lidé i na webu www.kolacprohospic.cz, kde si vyberou z deseti hospiců provozovaných Charitou. Další možností je i věnovat peníze přímo na sbírkový účet 42 00 06 59 31/ 6800. Jako odměnu na webu najdou recept na koláč od patronky Petry Burianové.

„Děkujeme všem, kteří se rozhodnou přispět do tradiční akce Koláč pro hospic. Dary z této sbírky umožní Charitě zkvalitnit hospicové služby, ale také rozšířit péči o další nevyléčitelně nemocné a umírající,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Koláč pro hospic v Brně

Brňané najdou 6. října v centru města hned několik charitních stánků s voňavým koláčem z rodinné pekárny. Napečeno bude přes osm tisíc sladkých dobrot. Novinkou je v letošním roce i spolupráce s Vysokým učením technickým v Brně, které do akce zapojilo všechny své fakulty.

STÁNKY V BRNĚ START AKCE

Stará osada 6:30

Hlavní nádraží Brno 7:00

nádraží Královo Pole 7:00

ulice Česká 7:30

CTPark - Špilberk 7:30

Alfa pasáž, Poštovská ulice 9:00

Co je hospicová péče Charity

Diecézní charita Brno nabízí hospicové služby po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny. Speciální hospicový tým se o své klienty stará přímo v jejich domácnostech nebo v lůžkovém zařízení v Rajhradě. Umírající tak mohou prožít poslední chvíle života v klidu, ve svém prostředí a obklopeni těmi nejbližšími.

Simona Císařová

Diecézní charita Brno