Ve dnech 1. – 2. 11. 2021 nás ve vaření navštívila paní Ludmila Sigmundová. Přišla se s námi podělit o své zkušenosti se zdobením bílkovými polevami. Asi každý z nás někdy nějaké perníčky zdobil, my tentokrát tento úkol splnili téměř dokonale. Každý ze studentů obdržel upečený korpus, který zdobil hustou a řídkou bílkovou polevou. Pomocí kornoutku a vedení paní Sigmundové si studenti nazdobili krásné perníčky, které si mohli odnést domů. A jak se říká, že trpělivost přináší růže, my můžeme říci, že trpělivost přináší krásně nazdobené perníčky J.

Závěrem bych chtěla paní Sigmundové moc poděkovat za čas a vzácné rady, které nám v průběhu celého dne poskytla a také za to, jak krásně se studentům tento úkol podařil. Ostatně posuďte sami.

Foto 1
Své Milovské perníčky peče Petra Kovaříková s láskou

 Ve dnech 10. a 11. listopadu navštívila žáky třetího ročníku oboru cukrář Integrované střední školy Slavkov u Brna paní Ludmila Sigmundová, odbornice, která peče a zdobí nejkrásnější perníčky v širokém okolí. Děvčata a chlapci tak měli možnost proniknout do tajů zdobení perníčků. Mnozí zjistili, že zdobení není vůbec jednoduché. K dokonale nazdobenému perníčku je třeba velká dávka trpělivosti a také fantazie.

Ráda bych paní Sigmundové poděkovala za její čas a ochotu přijít k nám do školy a ukázat žákům své perníčkové tajemství.

M. Svobodová a L. Hladká

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna