„Krajský slet zahájíme ve 13 hodin u Besedního domu tradičním průvodem sokolů centrem města na stadion T. J. Sokola Brno I na Kounicově ulici," okomentovali začátek akce pořadatelé. Ve dvě hodiny odpoledne zde začne sletové vystoupení slavnostním nástupem vlajkonošů, praporečníků, sokolské stráže a cvičenců.

„Jsme největším z krajských sletů a všichni se můžou těšit na neopakovatelný zážitek,“ řekl Radek Bukovský, starosta pořádající župy Jana Máchala.

Na účastníky čeká řada sportovních i nesportovních akcí. Cvičenci předvedou celkem 12 hromadných skladeb všech věkových kategorií. „Ať už jste či nejste sokolové, přijďte nás podpořit a užít si atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ řekl Radek Bukovský.

Návštěvníci se také mohou těšit na soutěž ve šplhu na 8 metrovém laně na hradě Špilberk, v Hranolové věži. Součástí sletových soutěží je totiž Velká cena jihomoravského kraje - memoriál Ladislava Váchy, kterého se zúčastní i světový rekordman Matěj Cigl. Brno si připomene i významný úspěch Bedřicha Šupčíka, který získal před sto lety v Paříži první československý olympijský vavřín právě ve šplhu na 8 metrovém laně. Jeho zlatá medaile je k vidění v Muzeu města Brna od středy 5. června do neděle 9 června.