Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet tradiční lidová řemesla pod odborným vedením. Jednoduchou formou zdobili kraslice pomocí slámy či rozpuštěné křídy nebo si také zkoušeli opracovat předpřipravené malé dřevěné výřezky beránků, koníků a dalších zvířátek.

Greg Lee (v bílém dresu) v sobotu potvrdil roli jedné z opor Basketu, Ústí nad Labem nasázel osmnáct bodů.
Opora Basketu Lee: Baví mě život v Brně, když budeme držet spolu, máme na titul

Je zřejmé, že nic z toho není jednoduché, chce to patřičný um a trpělivost. Přesto vznikaly krásné práce, ze kterých měli tvůrci radost. Lidé měli navíc možnost vytvořit si v dílničce SVČ Ivančice vlastní dekorace a výzdobu na Velikonoce. Děti ale i dospělí tvořili například drátěné zajíčky, z květináčků beránky, z kartonu, jutového provázku a tematických ozdob závěs na dveře, z polystyrenových tvarů vznikaly nabarvením nebo omotáváním provázku zajíčci a barvami na textil zdobené plátěné tašky.

O staré vrbě. Blučinský ochotnický spolek hrál divadlo
OBRAZEM: O staré vrbě. Blučinský ochotnický spolek hrál divadlo

Akce byla zaměřena na Velikonoce a dny těmto svátkům předcházející. Připravili jsme si proto malý fotokoutek, ukázku výzdoby stolu s kraslicemi, pomlázkami i hrkačkami a také Velikonoční kvíz. Se zájmem se do něj zapojili nejen děti, ale také dospělí, odměnou jim pak byla malá odměna v podobě formiček na těsto, které byly vytvořeny v naší 3D tiskárně. I připravené občerstvení pro návštěvníky této akce bylo laděno „velikonočně“. Mimo jiné si mohli zakoupit linecká velikonoční vajíčka nebo ochutnat sladkého pečeného beránka. Děkujeme řemeslníkům, kteří byli ochotni se s námi podělit se svojí tvorbou i vám návštěvníkům, a jsme rádi, jestli jste si společné odpoledne užili příjemně.