Turné bylo po jarní epidemii koronaviru odloženo na podzimní termíny i na jaro 2021, avšak brněnský koncert se koná již letos. Ve čtvrtek 17. září od sedmi hodin se představí v Barokním sále Místodržitelského paláce. Vstupné na koncert je dobrovolné. Love Stories Tour, což je oficiální název turné, byla původně plánována na květen a červen, kvůli pandemii koronaviru ji však pořadatelé odložili na podzimní termíny.

Publikum se může těšit na zhruba hodinu a půl dlouhý koncert klavírní hudby. "Společně s hostujícími klavíristy a houslisty představíme vybrané skladby z mých dvou alb, hudbu Yirumy, Einaudiho, Chopina a dalších. Oproti tradičním recitálům klasické hudby je prostředí koncertu úplně jiné,“ popisuje klavírista Pavel Vondráček připravované koncerty.

Na rozdíl od tradičních recitálů vážné hudby jsou koncerty na turné koncipovány více populárně a zaujmou především fanoušky populární hudby i romantického klavíru. Oproti loňskému programu, kdy turné oficiálně začalo, je program mírně poupravený a nabídne více klasické hudby i propracovanější design pódia. „Velmi důležité je pořadí skladeb, ale také prostředí, ve kterém vystupuji. Pro celé turné jsme vybírali zajímavé koncertní síně a stavby, které nabízejí atmosféru samy o sobě. To celé okořeníme osvětlením, svíčkami a na některých koncertech samozřejmě houslemi,“ dodává Vondráček, který nedávno s velmi pozitivními ohlasy pokřtil své druhé album.

Brněnský koncert je dalším v řadě a navazuje nejen na moravskou část turné, ale také na veleúspěšná vystoupení v Teplé i dvojkoncertu v autorových rodných Poděbradech.

IVA NOVOTNÁ