„Spokojené dítě i rodič.“ „Miniškolka bez slziček.“ Hesla, kterými se řídí v miniškolkách Maceška. Cílem je postupné a nenásilné zvykání dětí na pobyt bez rodičů a příprava na pohodový vstup do mateřské školy. V menších skupinách po deseti až patnácti se dětem věnují vždy dvě kvalifikované lektorky.

„Na Macešku jsem měla dobré reference. Oceňuji vlídný přístup tet, program který děti rozvíjí a má dobrou koncepci. Dítě se do školky opravdu těší,“ řekla Aloisie Gašparević, která s dětmi navštěvovala Macešku Legato v Kohoutovicích.

Ilustrační foto
Děti jsou zahlcené školou, o kroužky nemají zájem. V Lužánkách jich zrušili 500

Lužánecké pracoviště Liška, které najdete v Bílovicích nad Svitavou v ulici Žižkova 600, otevívřelo miniškolku Maceška v úterý 2. února od 8.30 do 12.30. V provozu bude každý týden, vždy v úterý a čtvrtek. Cena za jedno dopoledne je 250 Kč, ale první hodinu si mohou zájemci vyzkoušet zdarma.

„Dozvíte se, jak to u nás chodí, jaký mají děti režim a v jakých aktivitách je rozvíjíme. Těšíme se na vás,“ cvedla lektorka Pavla Šarmanová.

Pokud byste se chtěli přijít podívat na ukázkovou hodinu, kontaktujte lektorku miniškolky Evu Kotasovou na telefonním číslo 608 832 313 nebo email maceska.liska@luzanky.cz. Další informace najdete na webových stránkách, včetně přihlášky, podmínek přijetí i co s sebou. Miniškolky dodržují přísnější hygienická opatření.

KRISTÝNA KOLIBOVÁ