Při dalším hledání na internetu mne napadlo, zda u nás existuje kopec s nadmořskou výškou 222 m. A vida, při detailním prohlížení mapy na mne vykoukne výškový bod KUMÁN nedaleko Dolních Kounic. Zrovna tam bydlí naši kamarádi Markéta a Libor.

Můj bláznivý nápad byl na světě. Po setmění, s dostatečným předstihem vyrážíme tak, abychom na zmiňovaný vrchol došli přesně ve 22.22 a na houf dvojek si s kamarády na tomto místě připili vychlazeným šampaňským. Zbývá jen objednat počasí a sehnat další potrhlé kamarády, kteří by se přidali k naší výpravě a zařídit si v práci volno. Kamarádi z Dolních Kounic se ochotně připojují a berou další členy, takže nás bude celkem šest. Cesta z Ostravy proběhla bez zdržení, čeká nás srdečné přivítání, nezbytná kontrola čelovek - a plán na dobytí KUMÁNU je na dosah. Po 20 hodině vyrážíme vyzbrojení batůžkem, ve kterém si neseme malé občerstvení a šampaňské.

 Šlapeme podél řeky Jihlavy, Železňáku, soutoku Rokytné a Jihlavy se dostáváme do blízkosti Kumánu. Ještě vystoupat hustým lesem a jsme tady. Nacházíme značku výškového bodu v nadmořské výšce 222 m. a chystáme se oslavit toto zvláštní datum a čas přesně ve 22.22.22 hodin. Proběhly oslavy skoro jako na Silvestra a vzájemně si přejeme hodně zdraví a štěstí. Podařilo se mi v tomto divném čase uskutečnit něco neobvyklého, ale jsem spokojen. A ostatní podle rozzářených úsměvů byli spokojení také.

Výlet jsme následující den ukončili návštěvou Slovanské epopeje v Moravském Krumlově, kde jsme se nadchli neskutečnými díly Alfonse Muchy.

M. Pospíšil, Ostrava